HR starter pack – wrzesień #2

Poniedziałek, 11. września roku 2017, zapraszamy Państwa na podsumowanie minionego tygodnia – a był on intensywny! Przyniósł nam wiele ciekawych informacji na temat HR, kilka przydatnych spojrzeń z różnych perspektyw oraz dobrych rad, jak dobrze pracować i pozwolić pracować innym. Zakończył się również dwiema bardzo ważnymi wiadomościami: trwają zapisy na prestiżowe Studia EB oraz do konkursu EBstars, którego rozwiązanie odbędzie się na konferencji HRcamp, na którą serdecznie Państwa zapraszamy. Tymczasem życzymy przyjemnej lektury i zapału do pracy w nowym tygodniu! Bo skoro pogoda nie dopisuje, to przynajmniej wyniki będą dobre, prawda?

Studia EB – jakość sama w sobie 

Employer branding jest obecnie czymś innym niż był wtedy, kiedy ukuto termin. Wymaga strategicznego podejścia do zarządzania marką pracodawcy. Trzeba skupić się w nim na wymiernych zyskach, którymi można pochwalić się zarządowi. Employer branding to teraz trudne decyzje, współpraca między różnymi obszarami organizacji i ogólnie mnóstwo wyzwań. Właśnie dla tych, którzy nie boją się wyzwań i chcą zdobywać coraz większą wiedzę w zakresie employer brandingu, Employer Branding Institute organizuje wraz z Akademią Leona Koźmińskiego pierwsze w polsce Studia EB! Zapisy trwają do 14.09, więc zostało jeszcze trochę czasu – nie przegapcie okazji!

Zarządzanie projektami HR

Praca w HR to nie tylko rekrutacje i szkolenia. To także dbanie o pozycjonowanie spółki jako dobrego pracodawcy, organizacja warsztatów, dbanie o spójność zespołu. Oznacza to więc mnóstwo projektów, które trzeba usystematyzować i skutecznie nimi zarządzać – a to, przy ogromnej liczbie projektów, może stanowić nie lada wyzwanie nawet dla najlepszego menedżera!

Nadchodzą śnieżynki! Kim są i czego chcą?

Parafrazując wielkiego Cezara: Millennialsów można podzielić na trzy części – Yummies, Henryków oraz Płatki Śniegu. Gdyby się uprzeć, zapewne można by znaleźć dużo więcej podgrup, które zaliczają się do tej wielkiej generacji, jednak w tym artykule skupiamy się na Płatkach Śniegu. Ludzie, którzy należą do tej grupy uważani są za prawdziwe wyzwanie i bolączkę pracodawców – co jednak, jeśli pracodawca odpowiednio podejdzie do Płatków? Jeśli właściwie się z nimi obchodzić, mogą być naprawdę świetnymi pracownikami!

Well-being – więcej zabawy w pracy! 

Jak sprawić, by pracownicy osiągali większą produktywność, ciesząc się jednocześnie z twórczej zabawy? Wystarczy odwoływać się do mocnych stron pracowników! W końcu chyba każdy lubi robić to, w czym jest dobry, a pozytywne stany afektywne, na które to wpływa, są jednym z podstawowych elementów well-beingu.

EBstars – zabłyśnij swoim wizerunkiem pracodawcy!

Jeszcze tylko do końca września można zgłaszać się do konkursu EBstars! Nie ma lepszego sposobu na pokazanie się branży niż start w prestiżowym konkursie, w którym niezależny zespół ekspertów poddaje analizie działania employer brandingowe przeprowadzone w danej firmie. Jeśli chcesz pokazać, że naprawdę jesteś najlepszy, to nie czekaj. Rozwiązanie konkursu tuż po kultowej konferencji HRcamp, 19.10.2017!

Z innych ciekawostek:

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0