HR starter pack – wrzesień #3

No i udało się, jest kolejny poniedziałek, a my ochoczo zabieramy się do wyzwań, które postawi przed nami nadchodzący tydzień! Na szczęście, jak to już zostało wielokrotnie ustalone i udowodnione, HRowcy nie boją się niczego i żadne wyzwanie nie jest im straszne. A że każdy projekt najlepiej budować na solidnej podstawie, przedstawiamy Wam podsumowanie zeszłego tygodnia na HRstandard.pl oraz ciekawostki z branży. Oto nasz HR starter pack!

I pamiętajcie: HRcamp coraz bliżej! 

 

Talent Analytics. Rewolucja w HR!

Gdy już w firmie pracuje wielu pracowników, to organizacja siłą rzeczy zbiera o nich wiele ważnych informacji. Które spośród nich są jednak kluczowe? A kiedy już ustalimy, które są najważniejsze, to co z nimi zrobić? Na te pytania odpowiada dr Barbara Zych w swoim artykule o dynamicznie rozwijającej się dziedzinie zarządzania zespołem w organizacjach, czyli Talent Analytics. Artykuł został opublikowany w tegorocznym kompendium HR! 

Jak prawidłowo przeprowadzić exit interview?

Pracodawcy coraz świadomiej prowadzą politykę personalną w swoich firmach, a i tak rotacja utrzymuje się na wysokim poziomie. Jakkolwiek nie jest ona specjalnie pożądanym zjawiskiem, można z niej również czerpać korzyści. Dobrym sposobem na takie pozytywne wykorzystanie rotacji są na przykład exit interviews, których poprawne przeprowadzenie może dostarczyć nam mnóstwo cennych informacji na temat tego, jak wyglądają nasze relacje z pracownikami i co możemy w nich poprawić.

Efektywność liderów w polskich organizacjach 

Blisko połowa zarządzających zdaje sobie sprawę z tego, że ich styl pracy i działania jest niekorzystny dla ich zdrowia. Trzecia część liderów wie, że mają problemy z efektywnością, a praca utrudnia im normalne życia. Human Power stworzyło raport z ogólnopolskiego badania, którego wyniki dały nowe światło na stan polskich pracowników. Na jego podstawie opracowano na przykład 11 czynników efektywności, spośród których część prezentujemy w tym artykule!

HRcamp 2017 – HRowe Rewolucje! 

Już 19.10 w warszawskim kinie Praha odbędzie się IX (!!!) edycja kultowej konferencji HRcamp! Mimo, że jest to już dziewiąta edycja, każda kolejna różni się od poprzedniej i przez to jest to niepowtarzalna impreza. W tym roku skupiamy się na trzech ścieżkach tematycznych: nowych technologiach w HR, employer brandingu i marce konsumenckiej EB. Będzie to więc mnóstwo okazji do wymiany wiedzy, nawiązania nowych znajomości i pokazania się z jak najlepszej strony. A na deser gala wręczenia nagród EBstars!

 

Więcej ciekawostek:

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0