HR starter pack – sierpień #3

HR starter pack – sierpień #3

Na dobry początek tygodnia warto się zatrzymać i zastanowić, co wydarzyło się w poprzednim tygodniu. Dlatego, jak co tydzien, punktualnie o 11 zapraszamy na szybkie podsumowanie i przegląd ciekawostek z branży. W zeszłym tygodniu zastanawialiśmy się, jakie wskaźniki przyjmować przy badaniu i ocenie przebiegu procesu rekrutacji, w jaki sposób projekt biura może wpłynąć na samopoczucie (a więc i efektywność!) pracownika, oraz czy można mówić o czymś takim, jak “zbyt dobry kandydat na stanowisko”. Miłej lektury i udanego tygodnia!

 

Miejsce pracy a efektywność pracownika 

Na szczęście pracownicy są w dobrej sytuacji. W ostatnim czasie projektowanie biur jako przyjaznych pracownikowi środowisk stało się popularnym światowym trendem. Popularne są takie przestrzenie, w których redukuje się stres pracownika i z którymi może się on identyfikować. Artykuł został stworzony na podstawie badania „PRACA, MOC, ENERGIA W POLSKICH FIRMACH” HumanPower.

Jak mierzyć rekrutację? 

Duża część specjalistów od rekrutacji jako wskaźnik sukcesu rekrutacji podaje liczbę zgłoszonych kandydatów. Jest to jednak podejście, które mimo wygody, może nie przynosić realnych informacji o efektywności procesu. Pomija bowiem całkiem istotny czynnik, jakim jest jakość zgłaszanych kandydatur.

Jak praktycznie uczyć się o employer brandingu? 

Ten tekst jest dla nas wyjątkową gratką: nie dość, że został stworzony na podstawie projektu absolwentek Studiów EB, które firmujemy, to jeszcze pokazuje, jak pracowano nad dużą kampanią dla bardzo pożytecznej fundacji! Sprawdźcie, jak współpraca z Akademią Leona Koźmińskiego dała światu wspaniałą kampanię.

 

Co jeszcze ciekawego?

Poza tymi ciekawostkami, przypominamy o jedynej w swoim rodzaju konferencji HRcamp! Mamy już agendę, zapisy idą pełną parą. Zachęcamy do zapoznania się z programem!

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0