HR starter pack – lipiec #3

Jak co tydzień, punktualnie o 11 zapraszamy do lektury. Dziś przypomnimy, że podstawowym budulcem firmy są ludzie, ale oprócz nich całkiem dobrze odnajdują się w tej roli klocki. Będzie także o tym, dlaczego czasem będąc szefem warto się zatrzymać i zastanowić, co mogłoby się zrobić inaczej i jak porozmawiać z zespołem, aby lepiej go zrozumieć. Jeśli wciąż będzie mało ciekawych artykułów, to polecamy na dokładkę tekst o tym, dlaczego warto kreatywnie podchodzić do motywowania swoich pracowników. Zapraszamy!

5 mitów na temat motywowania pracowników

Żeby pracownik dobrze wykonywał swoją pracę, to nie trzeba go motywować. Jeśli jest dobry, to sam się zmotywuje! Ewentualnie można mu podnieść pensję. Albo o, dać voucher na siłownię, to już w ogóle będzie przeszczęśliwy. Tylko że właśnie okazuje się, że nie do końca tak to działa!

Zastosowanie design thinking w komunikacji wewnętrznej

Podstawą działania każdej firmy jest sprawna komunikacja w zespole. Są różne metody, aby to osiągnąć, a jedną z ciekawszych jest zastosowanie design thinkingu, czyli projektowania czegoś tak, aby jak najlepiej dopasować to do użytkownika i jego oczekiwań. Nawet, jeśli nie do końca o tych oczekiwaniach wie.

Dotknięci efektem “E”, czyli jak być dobrym kierownikiem

Władza zmienia ludzi. Jedni z szaraczków stają się wielkimi wodzami prowadzącymi swoich kolegów do sukcesu, inni siadają za biurkiem, odpalają cygaro i zamawiają sobie kawę u sekretarki, bo przecież są szefami, więc muszą to pokazywać. Problem w tym, że już chyba wszystkie badania wykazały, że taka postawa spowalnia sukces firmy!

Polecamy także:

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0