Bądź na bieżącoKariera HRKnow HowKomunikacjaMotywacjaPressroomRozwijaj sięStrategia

Praca w HR to masa wyzwań i ogromna różnorodność zadań!

Czy kariera w HR w ogóle ma sens? Czy warto wybrać taką drogę? Co daje bycie HR-owcem? Zapraszamy do lektury drugiej części „Robię karierę zawodowo!” – cyklu krótkich wywiadów z praktykami HR. W jego ramach zaglądamy za kulisy branży i pytamy nie tylko o rzeczy oczywiste.

Dzisiaj rozmawiamy z Agnieszką Wach, która pełni funkcję Biznes Menedżera w Job Impulse Polska.

Jak trafiłaś do branży oraz co jest w niej najciekawsze?

pfhr_wywiad_grupajob (1) Do branży HR trafiłam zupełnym przypadkiem. Po powrocie z urlopu macierzyńskiego szukałam pracy jako sprzedawca i trafiłam do działu sprzedaży w agencji pracy tymczasowej. Uczyłam się branży, poznawałam ją coraz lepiej i z czasem zaczęłam zajmować się także rekrutacją pracowników. Najciekawsza w mojej pracy jest duża różnorodność projektów, stały kontakt z ludźmi, ciągłe pogłębianie wiedzy. Dodatkowo również wyzwania rekrutacyjne które stawiają nam klienci i których realizacja na poziomie 100% daje nam ogromną satysfakcję.

Dlaczego warto pracować w tej branży?

Branża HR jest dobrym wyborem dla osób lubiących wyzwania i różnorodność zadań. Dla mnie jest to branża atrakcyjna również z tego względu, że mam realny wpływ na swój rozwój i każdego dnia mogę widzieć efekty swojej pracy.

Jakich kompetencji i umiejętności wymaga praca w branży rekrutacyjnej?

Z pewnością elastyczności, otwartości na zmiany i umiejętności szybkiego dostosowywania się do nowych sytuacji. Trzeba też lubić kontakt ludźmi. Ważna jest także pewna doza odporności na stres.

Branża HR rozwija się i otwiera na profesjonalistów. Właśnie dlatego powstała kampania „Rób karierę zawodowo!” zainicjowana przez Polskie Forum HR i 9 największych firm rekrutacyjnych. Dowiedz się więcej pod adresem: www.robkariere.pl!

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0