businesswomanFirma PricewaterhouseCoopers zdobyła ogólnoświatową nagrodę Opportunity Now Awards 2009 przyznawaną jako wyraz uznania dla najlepszych programów wspierających różnorodność realizowanych na terenie co najmniej trzech krajów. Wyróżnienie w kategorii „Nagroda globalna” stanowi potwierdzenie osiągnięć stworzonej przez PricewaterhouseCoopers rady Gender Advisory Council (GAC). GAC jest międzynarodową grupą mężczyzn i kobiet, członków wyższego kierownictwa PwC z różnych krajów, którzy aktywnie działają na rzecz równouprawnienia płci, w tym m.in. zwiększenia reprezentacji pracownic PwC na szczeblach kierowniczych.

Opportunity Now to organizacja członkowska skupiająca pracodawców zaangażowanych w tworzenie miejsc pracy dających kobietom możliwość pełnej realizacji zawodowej. Patronem honorowym instytucji jest Cherie Blair (Booth) – żona byłego premiera Wlk. Brytanii, Tony’ego Blaira. Wśród corocznych nagród w tym roku po raz pierwszy znalazła się kategoria pt. „Nagroda globalna”.

Moira Elms, piastująca w PwC stanowisko Global Partner for People, Knowledge, Brand and Communications, przewodnicząca rady Gender Advisory Council, powiedziała:
„Jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia. W PwC bardzo dbamy o to, aby kobiety mogły budować satysfakcjonujące kariery zawodowe i zajmować kierownicze stanowiska. Dzięki działaniom utworzonej w 2006 r. rady GAC każdego roku zwiększa się w skali całego świata liczba kobiet osiągających w PwC poziom partnera. Dwie niezwykle utalentowane kobiety są też obecnie w gronie naszego kierownictwa na poziomie globalnym.”

Iwona Smith, partner zarządzający departamentem podatkowym w polskim oddziale PricewaterhouseCoopers, odpowiedzialna za działania na rzecz równouprawnienia, powiedziała:
„Osiągnięcie tak prestiżowej światowej nagrody bardzo nas cieszy, ponieważ w tej kategorii jesteśmy oceniani w grupie największych międzynarodowych firm prowadzących rozbudowane programy w zakresie równouprawnienia. Również w Polsce nasza firma rozwija wewnętrzny program wspomagania pracownic w rozwoju kariery. Na tle innych krajów możemy się też pochwalić dobrą reprezentacją kobiet na stanowiskach kierowniczych – dwa z trzech departamentów w firmie są kierowane przez panie.”

Wśród nagrodzonych znalazły się również inne organizacje obecne w Polsce, m.in.:

McDonalds – za program przywództwa skierowany do kobiet

Ernst and Young – za nowatorskie podejście do podejmowania decyzji personalnych

IBM – za program rozwoju dla damskich High Potentials

Citi – za program powrotu do firmy po urodzeniu dziecka


Źródło: PwC, opportunitynow

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0