Wykorzystaj People Analytics w Twojej firmie!

Liderzy biznesu uważają, że tworzenie przedsiębiorstwa opartego na danych jest proste. Natomiast w toku rozumowania brakuje im ważnej części: People Analytics. To właśnie PA daje to wgląd w dane dotyczące talentów i ma kluczowe znaczenie.

Dlaczego to jest ważne?

W każdym innym przypadku firmy podejmują decyzję oparte o  dane. Przykładowo, w sprzedaży przyglądasz się poprzednim zachowaniom zakupowym swoich klientów. Dlaczego więc nie traktować danych ludzi w ten sam sposób? Dlaczego nie mierzyć zaangażowania i umiejętności swojego zespołu? Gwarantujemy, że da Ci to cenne informacje na temat tego, jak twój zespół jest przygotowany do realizacji swoich celów.

Większość firm nie czuje potrzeby umieszczania informacji o People Analytics w ważnych raportach i podsumowaniach. To błąd. W dobie Big Data nieużywanie danych o najcenniejszych zasobach to niewykorzystana szansa inwestycyjna.

Więc co możesz zrobić?

  1. Stwórz i wprowadź strategię

40% strategii wykorzystania czasu jest osłabione przez niedobór talentów. Pokrywa się to z raportami. Wielu menedżerów twierdzi, że przewidywanie ludzi w strategiach biznesowych jest ogromnym wyzwaniem. Upewnij się, że jesteś w stanie określić swoje potrzeby i zaplanować wsparcie dla zasobów ludzkich.

  1. Uwzględnij rzeczywiste koszty talentu

Pracownicy to Twoja największa roczna inwestycja. Według raportu PwC stanowią oni ponad 30% przychodów! Monitorowanie danych o ludziach, takich jak ukryte koszty pracy lub trendy dotyczące rotacji może pokazać problemy, które Cię wstrzymywały. Te dane rzucą też światło na inne możliwości, dzięki którym pracownicy będą bardziej skuteczni.

  1. Zmaksymalizuj inwestycje swoich ludzi

W 2015 r. firmy zarabiały mniej na inwestycjach w ludzi. I to pomimo spadku kosztów pracy! W tej kuriozalnej sytuacji wniosek jest jeden. Upewnij się, że maksymalizujesz swoje inwestycje. 

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć zbieranie i analizowanie danych, skontaktuj się z naszymi przyjaciółmi, pod adresem hello@ebnavi.com

Z przyjemnością pomogą Ci postawić pierwsze kroki w świecie People Analytics! Jeśli chcesz wiedzieć więcej, odwiedź naszą grupę Branding Employer Branding opartą na danych na Linkedin, klikając link tutaj.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0