System HR – pomóż sobie w pracy!

Na rynku jest obecnych wiele systemów HR. Pomagają one w codziennej pracy, na przykład w zarządzaniu talentami. Upraszczają i optymalizują procesy w działach HR. Wybierając swój system, kieruj się tym, czy pasuje do Twoich działań operacyjnych, aby w jak najlepszy sposób zarządzać pracownikami, aby byli szczęśliwi i produktywni.

Czym jest system HR?

Jest dowolnym systemem, który pomaga zarządzać pracownikami, informacjami o nich oraz wspiera zadania dotyczące HR. W naturalny sposób oszczędza czas pracy menedżerów i pracowników działu HR dzięki automatyzacji, ale pomaga również w procesach HR, które umożliwiają lepsze planowanie, zarządzanie budżetem i podejmowanie decyzji. Pozwala to na przykład zobaczyć, ilu pracowników jest potrzebnych w określonych porach roku na podstawie danych historycznych, aby zasoby rekrutacyjne mogły zostać odpowiednio przydzielone i zmobilizowane. Istnieje wiele innych sposobów, na jakie firma może czerpać korzyści z korzystania z oprogramowania, pomijając wadliwe i niezorganizowane dokumenty w wersji papierowej. Ale to nie wszystko!

System HR: różne rodzaje

Istnieje wiele rodzajów systemów HR, które mogą wspomagać najróżniejsze czynności. Niektóre rozwiązania są rozwiązania są kompleksowe, obejmujące większość lub wszystkie funkcje zarządzania zasobami ludzkimi. Istnieją też wyspecjalizowane rozwiązania, które mogą pomóc tylko w jednym lub dwóch zadaniach HR.

Istnieją systemy lokalne i oparte na chmurze. Te lokalne instaluje się na pojedynczych komputerach, i działają w małej sieci wewnątrz organizacji. Są dostępne tylko z komputerów, na których zostały zainstalowane. Zwolennicy wymieniają bezpieczeństwo oraz niski koszt takich rozwiązań. Jednak po drugiej stronie medalu stoją problemy z aktualizacją oraz ogólna wygoda użytkowania. 
Drugą opcją jest system oparty na chmurze. Większość systemów wykorzystuje tę metodę. Przemawia za nim ogromna wygoda użytkowania: Do platformy można się logować z urządzenia z dostępem do Internetu. Wystarczy login i hasło! 

Wybór najlepszej opcji 

Po przeanalizowaniu swoich potrzeb oraz wszystkich argumentów za i przeciw obu rodzajom platformy, pora na wybór tej, która Ci najbardziej odpowiada. 

Do zalet platformy poleceń pracowniczych Pepperto należy prostota w logowaniu i obsłudze. Wygląd platformy można edytować, aby była dopasowana do wymagań brandowych Twojej firmy. Wprowadzając oferty do ATS masz możliwość zaznaczenia, aby automatycznie znalazły się na platformie, oszczędzając zbędne kliknięcia. Istotny jest też podgląd aplikacji – w prosty sposób możesz sprawdzić, na jaką ofertę przyjęto aplikację z czyjego polecenia.  Możesz wybierać oraz edytować listę nagród oraz zobaczyć, które nagrody pracownicy wybrali w danym sezonie. 

System pozwala także na wysyłkę mailingów do pracowników, dzięki czemu nikt nie zostanie pominięty w komunikacji. A zakończonym sezonie masz możliwość analizy swoich osiągnięć, aby wiedzieć, jak najlepiej się przygotować na kolejny. 

Dołącz do firm, które aktywnie angażują swoich pracowników. Wejdź na www.pepperto.com i odezwij się. Chętnie pomożemy 🙂

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0