4 sposoby jak świętować HR DAY

Życie Hr-owca do lekkich nie należy. Codzienne wyzwania jakie stoją przed pracownikami działu HR nieustannie rosną. Rynek pracy rzuca HR-owcom coraz to większe wyzwania pod nogi. Ale to właśnie one czynią ten zawód tak atrakcyjnym. 20 czerwca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Pracowników HR! Jak go uczcić? Przygotowaliśmy kilka pomysłów jak umilić sobie ten dzień!

#Zacznij dzień zdrowo!

Zmień swoje nawyki. Wszyscy wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, ale ile osób faktycznie zaczyna dzień pełnowartościowym śniadaniem? Aby przetrwać cały dzień w pracy z uśmiechem na twarzy, zacznij dzień od śniadania, energetycznej porcji witamin i dobrej kawy. Od razu Twój dzień stanie się piękniejszy, a Ty będziesz gotowy na codzienne wyzwania z pozytywną dawką motywacji!

#Odśwież swoją przestrzeń!

Organizacja miejsca pracy to bardzo istotny aspekt, który wpływa nie tylko na komfort, ale przede wszystkim na wydajność i produktywność podczas wykonywanych zadań. Zacznij od optymalnego ustawienia niezbędnych przedmiotów na biurku. Komputer ustaw na wprost krzesła, na wysokości oczu. Inne, często używane przedmioty, takie jak telefon, notes czy długopisy, ułoż po stronie dominującej ręki, ten zabieg ułatwi sięganie po nie. Nie bez znaczenia jest również uporządkowanie materiałów biurowych. Rzeczy, z których korzystasz codziennie mogą zostać na wierzchu, jednak te, z których korzystasz rzadziej schowaj do szuflady.

#Zainwestuj w siebie!

Wygospodaruj czas tak, abyś miał przestrzeń również na swój rozwój. Kiedy ostatnio przeczytałeś interesującą książkę lub byłeś na ciekawej konferencji czy szkoleniu? Twój rozwój jest bardzo ważny zarówno dla Ciebie, jak  i dla Twojej firmy, w której pracujesz. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pozycji książek, które warto przeczytać. Ile z nich już przeczytałeś?

 • 7 nawyków skutecznego działania –  Stephen R. Covey
 • Od dobrego do wielkiego – Jim Collins
 • Po pierwsze: złam wszelkie zasady – Marcus Buckingham, Curt Coffman
 • Winning znaczy zwyciężać – Jack Welch
 • Jednominutowy menedżer – Blanchard Ken, Johnson Spencer
 • Pięć dysfunkcji pracy zespołowej – Patrick Lencioni
 • Drive -Daniel Pink
 • Zmień kulturę, zmień zasady gry – Roger Connors, Tom Smith
 • Zaczynaj od dlaczego – Simon Sinek
 • Zarządzanie jutra – Gary Hamel, Bill Breen

#Zrelaksuj się!

Gdy Twoja głowa pęka od nadmiaru informacji i tasków do ogarnięcia, po prostu zrób sobie przerwę. Odetchnij, oderwij się od pracy, zrób sobie kawę, idź na lunch, wyjdź na krótki spacer. A może zrób kilka przysiadów, albo zadzwoń do bliskiej osoby spytać się jak jej mija dzień? Relaks pozytywnie wpłynie na Twoją efektywność. Po takiej przerwie wrócisz do swoich zadań z nową dawką energii, z nowymi pomysłami i otwartym umysłem!


Autor: Monika Grąbczewska – Junior Employer Branding Specialist w Employer Branding Institute

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
 • Total (0)
Compare
0