Niskie wynagrodzenie najczęstszą przyczyną zmiany pracy!

Portal Praca.pl przeprowadził wśród swoich użytkowników ankietę dotyczącą zmiany pracy. Wyniki wskazują, że blisko 60% badanych w tym roku pozostało w dotychczasowym miejscu pracy.

Czy może to oznaczać, że lubimy swoją pracę? Wcześniejsze badanie wskazuje, że 38% użytkowników portalu Praca.pl często uśmiecha się w pracy, a aż 24% robi to prawie cały czas. Jednak to, co powstrzymuje nas przed zmianą pracy, to według ponad połowy ankietowanych, strach. Prawie 23% ankietowanych  twierdzi, że nie zmieniają pracy ze względu na dobre warunki zatrudnienia. Blisko co piąta ankietowana osoba uważa miłą atmosferę w zespole za dobry argument za pozostaniem w dotychczasowym miejscu.

A dlaczego zmieniamy pracę? Głównie ze względów ekonomicznych, tak uważa ponad 45% badanych. Dla użytkowników portalu Praca.pl ważny jest też rozwój – brak perspektyw to główny powód zmiany miejsca zatrudnienia dla 18% badanych. 13% ankietowanych twierdzi, że do zmiany pracy najczęściej skłania nas lepsza propozycja.

Decyzja o zmianie pracy powinna być świadoma, podyktowana chłodną kalkulacją, a nie emocjami – podkreśla Aleksandra Wesołowska, z portalu Praca.pl. Odpowiednio planując taki ruch zminimalizujemy ryzyko zmiany na gorsze. Warto zbadać potencjalne nowe miejsce pracy, między innymi przygotowując szczegółowe pytania, które zadamy rekruterom podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli jesteśmy przekonani, że powinniśmy zmienić pracę to rynek pracownika, z którym obecnie mamy do czynienia, z pewnością będzie nam sprzyjał.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0