HR starter pack – wrzesień #1

Dzisiaj uczniowie witają szkołę, a reszta świata wita pogodową jesień. Punktualnie o 11 kłaniamy się państwu nisko w czwartym dniu jesieni! Może pogoda nie jest najpiękniejsza, jest nieco chłodno i deszczowo, ale przecież nie ma takich warunków, które złamałyby dzielnych HRów! Żeby mieć energię na początek tygodnia, warto na chwilę spojrzeć za siebie i zastanowić, co udało się zrobić w zeszłym, sierpniowo-wrześniowym tygodniu. Zapraszamy – oto pierwsze wrześniowe wydanie HR starter pack!

Krótki poradnik, jak poznać, że w firmie źle się dzieje

W firmie źle się dzieje? No dobrze, tylko jak to zrobić, żeby móc zebrać wszystko na papierku, pokazać, komu trzeba i zacząć przeciwdziałać? Trzeba postawić sobie kilka wytycznych, które pozwolą nam określić, co tak właściwie nie działa. Gdy zbierze się już wszystko w jednym miejscu, warto rozmawiać. Nie wolno zapominać, że w sytuacjach kryzysowych komunikacja jest szalenie ważna!

Czy rekrutowanie w IT musi być takie drogie?

Na początku uspokajamy: nie, nie musi. Proces rekrutacji zawsze będzie generował koszty i tego właściwie nie da się przeskoczyć, ale odpowiednie przygotowanie i poprowadzenie może oznaczać gigantyczne oszczędności w tym wielkim działaniu. Wystarczy wcześniej przygotować odpowiednie narzędzia i specjalistów, którzy pozwolą magii działać.

Studia EB? Jeszcze jak! – wywiad z Moniką Sońtą 

Monika Sońta jest świetną ekspertką w kwestiach employer brandingu. Jest tak dobra, że mogło zostać powierzone jej prowadzenie zajęć na elitarnych studiach EB na Akademii Leona Koźmińskiego. A nam udało się przeprowadzić z nią krótki wywiad. Trochę na temat tego, jak wyglądają studia employer brandingowe, a trochę na temat tego, czym w ogóle jest employer branding.  Jeśli czegoś się dowiedzieć, to zawsze najlepiej od eksperta!

Inne ciekawostki godne polecenia:

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0