HR starter pack – sierpień #1

Tradycyjnie o godzinie 11 prezentujemy Państwu najnowszy HR starter pack! Jest to pierwsze wydanie sierpniowe i z tego powodu nieco obszerniejsze od poprzednich. Przypomnimy w nim, dlaczego praca w HR nie jest tak niewymagającą oczywistością, jak o niej mówią; powiemy o różnicach w powodach, dla których odchodzą pracownicy. Jest też trochę o tym, dlaczego multitasking nie do końca jest dobry oraz co nieco o korzyściach płynących z crowdstaffingu. Życzymy udanego tygodnia i zapraszamy!

Broń współczesnych rekruterów

HR jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się sektorów gospodarki. Pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników napędza opracowywanie nowych metod rekrutacji. Rekruterzy coraz częściej odwołują się do wsparcia sztucznej inteligencji, tworzą niestandardowe metody dotarcia do potencjalnych pracowników. Ostatnio jednak coraz popularniejsze jest narzędzie, które ma wielką moc: crowdstaffing.

10 mitów na temat pracy w dziale kadr

W powszechnej świadomości człowiek od HR to ktoś, kto dostaje CV, przeprowadza rozmowę z kandydatem i wraca za biurko. Oprócz tego jest psychologiem, który dogłębnie analizuje każdy aspekt osobowości rozmówcy. Jest też prawdopodobnie kimś, komu nie udało się nic innego, bo praca w HR to przecież dla wielu koło ratunkowe. A jak to wygląda w rzeczywistości? Proszę się przekonać!

Dlaczego fizyczni i menedżerowie odchodzą z pracy?

Różni pracownicy odchodzą z różnych powodów – nie jest to żadną tajemnicą. Poznanie ich jest o tyle ważne, że posiadając wiedzę można opracowywać sposoby zapobieżeniu rotacji. Nie jest rozsądnym pomysłem przykładanie jednej miary do wszystkich pracowników, dlatego warto zadbać o to, by każdy został doceniony w inny, dostosowany do siebie sposób. Sedlak&Sedlak zebrał w swoim badaniu najpopularniesze powody, dla których grupy pracowników rezygnują z pracy.

Wszystko czyli nic

Od wielu lat (w dużej mierze przez pojawienie się na rynku pracy millennialsów) funkcjonuje przekonanie o tym, że wielozadaniowość jest wspaniałą cechą. Popularna teza mówi, że dobry pracownik to taki, który będzie potrafił zrobić kilka rzeczy jednocześnie. Wiele wskazuje jednak na to, że poświęcając swoją uwagę wielu zadaniom na raz, pracownik jedynie zmniejsza swoją wydajność oraz szybciej się męczy!

A z innych ciekawostek:

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0