HR starter pack – lipiec #4

Jest poniedziałek, 24. lipca, godzina jedenasta, przed Państwem cotygodniowy HR starter pack! W dzisiejszym wydaniu przypominamy o przydatnych według Piotra Ciskiego spostrzeżeniach na temat relacji szef-pracownik. Jest również o narzędziach w projektowaniu lepszej komunikacji wewnętrznej firmy – kontynuacja przebojowego artykułu o design thinking. Na dokładkę tekst o tym, dlaczego są oceny okresowe i dlaczego mogą jednak nie być najlepszym pomysłem. Poza tym co ciekawsze artykuły z branży. Miłej lektury!

 

Moc jest w ludziach – rozmowa z Piotrem Ciskim

Niedawno w Warszawie odbył się kongres kadrowy Sage „Moc jest w ludziach”, podczas którego opublikowano wyniki raportu „Wyzwania, opinie i potrzeby specjalistów kadr i płac”. Udało nam się porozmawiać na nim z dyrektorem zarządzającym Sage w Polsce, Piotrem Ciskim, który podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jaka jest rola menedżera w zespole i jak obecnie wygląda rynek pracownika w biznesie.

Narzędzia design thinking dla komunikacji wewnętrznej

Gdy już przyjmie się zrozumienie i zaspokojenie potrzeb pracownika za główny cel specjalisty ds. komunikacji, to jeszcze trzeba znaleźć sposób na realizację tego celu. Jakie narzędzia pomagają w lepszym zrozumieniu naszego pracownika i nawiązaniu z nim dobrej komunikacji? O kilku przydatnych narzędziach, którymi warto posługiwać się, jeśli chcemy lepiej zrozumieć swoich pracowników, w artykule.

Czy oceny okresowe to już przeżytek?

Rewolucyjny wynalazek, który miał sprawić, że pracownikom będzie pracowało się lepiej, a ludziom żyło dostatniej. Tylko niestety coś zawiodło i w ostateczności ocenę okresową znienawidzili zarówno pracownicy, jak i zarządzający. Obecnie ten system budzi wiele emocji i wątpliwości. Czy w nowoczesnym modelu zarządzania firmą jest miejsce na ocenę okresową? Czy wciąż ma ona sens?

Polecamy także: 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0