Praca w HR to bycie częścią czegoś ważnego twierdzą eksperci!

HRStandard_Gigroup
 

Czy kariera w HR w ogóle ma sens? Czy warto wybrać taką drogę? Co daje bycie HR-owcem? Tym artykułem rozpoczynamy „Robię karierę zawodowo!” – cykl krótkich wywiadów z praktykami HR. W jego ramach zajrzymy za kulisy branży i zapytamy nie tylko o rzeczy oczywiste.
 
Dzisiaj rozmawiamy z Przemysławem Koniecznym, który pełni funkcję Branch Managera w Gi Group.
 
Co jest najciekawsze w twojej pracy?
 
Wielozadaniowa praca – to jak w jednym słowie można określić połączenie obowiązków, które wykonuję w ramach pełnienia funkcji Branch Managera i osoby bezpośrednio negocjującej warunki współpracy z Klientami. To właśnie multitasking i stosunkowo szybko widoczne efekty mojej pracy sprawiają, że pracuję w tej branży. HR to dobry wybór dla proaktywnych, zadaniowych osób, które chcą czegoś więcej niż wykonywania powtarzalnych czynności.
 
Jakich kompetencji i umiejętności wymaga praca w branży rekrutacyjnej?
 
Branża rekrutacyjna rozwija się bardzo szybko. Zatem wymaga od osób pracujących w rekrutacji umiejętności szybkiej adaptacji do nowych warunków i oczekiwań. Stawia wyzwania, dlatego osoby które potrafią zaproponować kreatywne rozwiązania i szybko reagować na bieżące potrzeby, świetnie odnajdą się w tej branży. Oczywiście wszystko zależy od zajmowanego stanowiska, jednak praca w branży uczy nowych kompetencji w przeróżnych obszarach, czasem niezwiązanych bezpośrednio z rekrutacją.
 
Czego nauczyłeś się dzięki współpracy z ekspertami?
 
Nieprzecenioną wartością mojej pracy jest wymiana doświadczeń wewnątrz organizacji. Ale nie tylko. Dbam o to, aby zawsze być na bieżąco z nowinkami branży. Dzięki współpracy z osobami o dużym doświadczeniu zawodowym w rekrutacji, mam poczucie, że jestem częścią ważnego przedsięwzięcia jakim jest łączenie najlepszych kandydatów z odpowiednimi pracodawcami. Jednocześnie dużą wartością jest możliwość poznawania wielu osób z przeróżnych branż. Moja sieć zawodowa dzięki pracy w branży rekrutacyjnej bardzo się rozszerzyła. To niezaprzeczalny atut!
 
Branża HR rozwija się i otwiera na profesjonalistów. Właśnie dlatego powstała kampania „Rób karierę zawodowo!” zainicjowana przez Polskie Forum HR i 9 największych firm rekrutacyjnych. Dowiedz się więcej pod adresem www.robkariere.pl
 
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0