Zmiany na rynku usług doradztwa personalnego

zdj_do_artykulu_3Randstad nowym liderem. Tak dużej agencji dotąd w Polsce nie było.

 

 

 

 

 

Agencja doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Randstad pomyślnie zakończyła proces przejęcia części firmy USG People w Europie, działającej w Polsce pod nazwą Start People. W wyniku tej transakcji na krajowym rynku prywatnych usług zatrudnienia powstaje największy dotąd usługodawca branży. Połączony potencjał obu firm pozwoli na kierowanie do pracy ponad 20.000 pracowników każdego dnia. Zagęszczona zostanie też sieć biur lokalnych, ułatwiając bezpośredni kontakt z konsultantami firmom oraz osobom poszukującym pracy.

 

Na rynku polskim jest to już piąte przejęcie przeprowadzane przez Randstad. Dzięki obecnej transakcji firma obejmie pozycję lidera branży, z potencjałem obrotu na poziomie przekraczającym 660 milionów PLN (łączne obroty obu firm za 2012 rok). Jak podkreśla Kajetan Słonina, Dyrektor Zarządzający Randstad: „W obecnych czasach przedsiębiorcy oczekują przede wszystkim efektywnych kosztowo rozwiązań. Dlatego konsolidacja działań jest kluczowa dla zaoferowania klientom zwiększonej wydajności oferowanych usług, łatwiejszego do nich dostępu oraz jednoczesnego podnoszenia ich jakości m.in. przez zwiększanie bazy sprawdzonych kandydatów.”

 

W ujęciu globalnym transakcja dotyczy sześciu europejskich krajów, zwiększając udział rynkowy Randstad w Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii i Luksemburgu oraz umożliwiając wejście na rynek w Austrii. Łączne przychody przejętych działań we wszystkich krajach to około 434 milionów EUR, a koszt zakupu wyniósł 20.000.000 EUR.  Ben Noteboom, Dyrektor Generalny Randstad Holding, zaznacza: „Dziękuję zarówno pracownikom USG People, jak i Randstad, za poniesiony wysiłek w celu zapewnienia  sukcesu tej transakcji. Cieszymy się na perspektywę współpracy, która pozwoli nam budować jeszcze silniejszą pozycję rynkową w Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii, Luksemburgu i Austrii. Połączenie działań przyniesie korzyści zarówno naszym klientom,  jak i kandydatom, a także umożliwi szerszy rozwój zawodowy pracownikom. Teraz wspólnie rozpoczniemy proces integracji, który – jak ufam – będzie przebiegać sprawnie.” Dzięki transakcji możliwe będzie znaczące podniesienie wartości Randstad oraz bezpośredni wzrost zysków z udziałów w firmie.

 

 

źródło:Randstad Polska sp. z o.o.

 

 

1 komentarz
  1. Reply
    asia 27 czerwca 2013 at 16:42

    warto byłoby, aby Randstad zajął się także swoim wewnętrznym rozwojem – podejściem do pracowników, do ich warunków pracy i braku możliwości rozwoju. Uważam, że brak spojrzenia do wewnątrz nie powoli na sensowny rozwój na zewnątrz i oferowanie wysokiej jakości klientom

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0