Zmiany w zatrudnieniu

file0001606127080Tylko 6 procent pracodawców planuje w najbliższym czasie redukować zatrudnienie – wynika z badania firmy Mands Badania Rynku i Opinii przeprowadzonych na zlecenie Money.pl. Biorąc pod uwagę spowolnienie gospodarcze, nie jest to duży odsetek.

 

 

 

 

Wczoraj niezłe dane podał GUS. Bezrobocie spadło w maju o pół punktu procentowego i wyniosło 13,5 procent. To lepiej niż szacowali analitycy. Jak będzie w najbliższych miesiącach? Money.pl postanowił to sprawdzić we współpracy z Mands. Okazało się, że więcej pracodawców zamierza zatrudniać niż zwalniać. Jednak nie będzie rewolucji. W zdecydowanej większości firm zostanie zachowane status quo.

76 procent przedsiębiorców szacuje, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy zatrudnienie w ich firmach nie ulegnie zmianie. Ponad 12 procent z nich jest bardziej optymistycznie nastawionych i deklaruje zwiększenie zatrudnienia. Tylko 6 procent będzie cięło etaty, ale ten odsetek może się zmienić, bo tyle samo jeszcze nie wie, co zrobi w najbliższym czasie.

Dość optymistyczne wyniki badania można wytłumaczyć sezonowością zatrudnienia. Zbliżają się wakacje, dlatego najwięcej firm, które będą zatrudniać, jest z branży hotelowej i restauracyjnej. W tej grupie aż 28 procent deklaruje, że da zatrudnienie nowym osobom.

W podziale na wielkość firmy, najgorzej sytuacja wygląda w tych, które zatrudniają od 50 do 99 osób. Aż 16 procent z nich planuje redukcje etatów. W nieco mniejszych firmach (w których pracuje od 20 do 49 osób) jest znacznie lepiej. Tylko 6 procent będzie zwalniać, a 16 procent zatrudniać.

 

 

źródło: Money.pl

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0