HR-Day, jaka jest Twoja supermoc?

Specjaliści HR mają herkulesowe zadanie znalezienia idealnych kandydatów na mnóstwo stanowisk w swoich organizacjach. To ponadludzka praca wymagająca wytrwałości, perswazji, entuzjazmu, sprzedaży i organizacji. Wymaga to również co najmniej jednej supermocy. Dlatego z okazji HR-Day, który obchodzimy właśnie 20 czerwca, wytypowaliśmy cztery supermoce, które należą do najbardziej pożądanych w branży. 

Supermoce HR

Idealny obraz rentgenowski

Na pierwszy rzut oka, może wydawać się, że kandydat jest idealnym wyborem i doskonale pasuje na stanowisko. Jego życiorys jest bez skazy, a jego kwalifikacje są dopasowane. Doświadczony specjalista HR ma niesamowitą zdolność do przeanalizowania powierzonych informacji  i identyfikowania dodatkowych istotnych szczegółów. Zatrudnianie menedżerów, którzy posiadają taką moc, pozwala uniknąć niejednej katastrofy i odkryć skarby, które inni mogą przegapić.

Słuch absolutny

Idealny profesjonalista HR ma wyostrzony zmysł słuchu i może dostrzec niuanse, maniery mowy, a także ukryte wiadomości. Czy jest to wywiad z wnioskodawcą czy spotkanie z kierownictwem, specjaliści HR posiadają szczególne umiejętności słuchania i rozumienia. Wiąże się to często z błyskawicznym zdiagnozowaniem niepokojących sytuacji w organizacji. Korzystając ze swoich zdolności i uprawnień, mogą niejednokrotnie rozwiązywać pojawiające się trudności, zanim faktycznie staną się problemem. 

Przewidywanie przyszłości

Niektórzy specjaliści HR mogą mieć wgląd do kandydata bez użycia kryształowej kuli lub czytania z fusów. Dzięki doświadczeniu i obserwacji, rozwinęli zdolność dokładnego przewidywania czy mają do czynienia z rokującymi liderami, a także czy kandydat wpasuje się w strukturę i kulturę organizacji. Umiejętności psychologiczne mają wielką moc, która jest pożądana przez duże i szybko rozwijające się firmy.

Nadludzka prędkość

Kiedy proces zatrudniania wchodzi na najwyższe obroty, specjaliści HR stają się doskonale naoliwioną maszyną, a multitasking to ich drugim imię. Na ich barkach spoczywa mnóstwo działań, od żonglerki dokumentami po onboarding nowych pracowników. Wszystko musi być zrobione natychmiast, a najlepiej na wczoraj! Ta supermoc musi być wykonywana z najwyższą ostrożnością, aby uniknąć wypalenia i zmęczenia.

Wszystkim życzymy jak najprzyjemniejszych procesów rekrutacyjnych, sukcesywnych połowów talentów i najlepszej kawy w biurze!

Jakie są Wasze supermoce drodzy HR Bohaterowie? Podzielcie się! 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0