Świadczenia pozapłacowe, czyli digitalowe rewolucje na kliknięcie!

 

Świadczenia pozapłacowe, czyli co zrobić, aby programy motywacyjne spełniały swoją rolę? Kluczem jest dopasowanie świadczeń do indywidualnych potrzeb pracowników. Choć brzmi to skomplikowanie, dzięki rozwiązaniom digitalowym wcale takie być nie musi.

 Oferowanie wszystkim pracownikom jednakowych świadczeń nie jest efektywnym rozwiązaniem. Pokazuje to wspólne badanie firmy rekrutacyjnej Grafton i Sodexo Benefits Rewards Services Rynek Świadczeń 2016 oczami pracowników”, z którego wynika, że coraz częściej oferta dodatków pozapłacowych rozmija się z oczekiwaniami pracowników. W efekcie pracownicy z nich nie korzystają, a pracodawcy tracą pieniądze.

Ale jak zbudować program motywacyjny, który zadowoli wszystkich? Jak dowiedzieć się, które świadczenia są dla pracowników atrakcyjne i motywują do jeszcze większego wysiłku? Odpowiedzi na te pytania przynosi nowa odsłona platformy Sodexo Select, rozwiązania, dzięki któremu działy HR nie muszą zgadywać, które świadczenia okażą się być trafione w dziesiątkę. Teraz sami pracownicy dokonują wyboru dodatków pozapłacowych w ramach określonego limitu, a działom  HR nie cierpnie skóra na myśl o zarządzaniu coraz obszerniejszymi programami motywacyjnymi.

Wybierz, zaznacz, korzystaj

Udoskonalona wersja Sodexo Select to narzędzie HR nowej generacji. Jest intuicyjne i proste w obsłudze i to zarówno dla wybierających świadczenia jak i nimi zarządzających. Ma łatwą wyszukiwarkę dodatków pozapłacowych, która daje również dostęp do najważniejszych informacji o świadczeniach i budżetach.  Automatycznie pilnuje limitów kwotowych i ilościowych oferowanych motywatorów, wykorzystania budżetu i terminów dokonywania wyborów, bo można go dostosować do obowiązujących firmie zasad udostępniania świadczeń czy korzystania ze środków ZFŚS.

HR oferuje jedynie świadczenia niczym kolorowe klocki a pracownicy sami układają z nich własne konstrukcje motywacyjne. Nie trzeba zgadywać i wymyślać uniwersalnych rozwiązań, które nigdy nie będą tak skuteczne jak wybrane indywidualnie przez samych pracowników.

Łatwiejsze zarządzanie

Ulepszona platforma umożliwia łączenie różnych opcji finansowania np. różnych budżetów czy współfinansowania świadczenia z własnych środków. Daje sposobność tworzenia dedykowanych raportów i samodzielnego ich generowania przez administratora np. na życzenie dostawców świadczeń. Sodexo Select w nowej wersji można również zintegrować z istniejącymi w firmie  systemami , a  wygląd serwisu dopasować do obowiązującej w organizacji identyfikacji wizualnej lub stworzyć zupełnie inną, specjalną stronę powitalną dla pracowników.

Jako partnerzy biznesowi naszych Klientów wielokrotnie słyszeliśmy o wyzwaniach związanych  z budowaniem indywidualnej motywacji w zespołach składających się z pracowników różniących się pod względem wieku, płci, etapu drogi zawodowej i życiowej. Udoskonalając nasze rozwiązanie, jakim jest Sodexo Select,  chcieliśmy ułatwić pracę działom HR i pomóc im  w skutecznym budowaniu zaangażowania pracowników. Dzięki nowym funkcjonalnościom i usprawnieniom  działy HR nie muszą zgadywać potrzeb pracowników i tworzyć pakietów świadczeń, bo pracownicy robią to sami, a zarządzanie nawet rozbudowaną listą różnorodnych motywatorów staje się proste i w pełni zautomatyzowane. Świadczenia wybrane przez każdego pracownika indywidualnie cieszą i motywują bardziej niż uniwersalny zestaw, identyczny dla każdego. powiedziała Magdalena Słomczewska-Klimiuk, Kierownik Kategorii Motywacja Pracowników, Sodexo Benefits and Rewards Services.

Samodzielne budowanie systemów motywacyjnych podnosi atrakcyjność pracodawcy. Dzięki temu pracodawca jest postrzegany jako nowoczesny, przyjazny pracownikom i nastawiony na realizację ich potrzeb, co w efekcie przekłada się nie tylko na budowanie pozytywnych relacji między firmą a pracownikami, ale również podnosi atrakcyjność firmy jako potencjalnego pracodawcy


Źródło: Sodexo Benefits and Rewards Services Polska

1 komentarz

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0