Zaczynamy nowy cykl, który ma na celu przybliżenie zawodu Konsultanta ds. Rekrutacji niejako „od kuchni”. Dowiedzcie się dlaczego warto wybrać właśnie tę ścieżkę kariery i co Was na niej czeka! Oddajemy głos Konsultantom certyfikowanym przez Polskie Forum HR. Zachęcamy także do skorzystania ze studiów podyplomowych „Rekrutacja i selekcja” na Akademii Leona Koźmińskiego, koordynowanych przez PFHR.
Kulisy pracy rekrutera: Mocne i słabe strony pracy Specjalisty ds. Rekrutacji
Większość młodych ludzi, absolwentów (głównie kierunków HR-owych, psychologicznych), którzy przychodzą na rozmowę kwalifikacyjną do People, jako główną motywację chęci pracy w rekrutacji podają możliwość pracy z ludźmi: „lubię pracować z ludźmi, pomagać im, być ich doradcą, to mi daje prawdziwą satysfakcję”. Faktycznie, praca z ludźmi to nasza codzienność, każdego dnia mamy biznesowy kontakt z dużą liczbą Klientów oraz Kandydatów. Praca z ludźmi dla wielu z nas jest przyjemna, gwarantująca pozytywne emocje, poczucie posiadania wpływu na losy pojedynczych ludzi czy na kondycję firm, których przecież kluczowym kapitałem są pracownicy. Natomiast mało który kandydat starający się o pracę w firmie doradztwa personalnego wie, że praca z ludźmi to zaledwie część naszej pracy. Jakie jeszcze wyzwania czekają nas zatem już pierwszego dnia po przekroczeniu progu agencji? Czego się spodziewać? Bać się, cieszyć, wyczekiwać? (WIĘCEJ…)
Kulisy pracy Rekrutera: Doradztwo personalne i „siła sprawcza” Rekrutera
Budowanie zaufania i długotrwałych relacji to w rekrutacjach absolutna podstawa. Dorzuć jeszcze szczyptę perswazji, wytrwałość, nieco dyplomacji i masz sukces w garści. (WIĘCEJ…)
Kulisy pracy Rekrutera: Przyszłość Rekrutera
Konsultant ds. rekrutacji jest tym ogniwem, które pozwala spotkać się obu stronom interakcji na linii pracodawca – potencjalny pracownik. Jako że nasza rzeczywistość już dawno została zdominowana przez media społecznościowe i narzędzia mobilne gwarantujące „permanent online status”, symbol współczesności pod postacią równoległych światów wirtualnych nie omija także i branży HR konsultingowej. (WIĘCEJ…)
Kulisy pracy Rekrutera: Losy Rekrutera – wędrówka od agencji do firmy
Jakie kompetencje transferowalne przydają się konsultantowi ds. rekrutacji, który opuszcza agencję udając się do działu HR wewnątrz firmy? Pamiętajmy, iż konsultanci są przede wszystkim odpowiedzialni za dostarczanie wysokiej jakości usług dla biznesu (przyciąganie talentów, rekrutowanie, procesy onboardingowe) oraz doradzanie i towarzyszenie w procesie decyzyjnym swoim kandydatom. (WIĘCEJ…)
Kulisy pracy Rekrutera: Rekruter – zawód (nie)znany
W lutym 2015 r. Ośrodek Badania Opinii Publicznej przeprowadził wśród Polaków sondaż dotyczący ich sposobu patrzenia na wykonywane zawody. Reprezentatywną grupę 1063 losowo wybranych osób pytano o to, w którym zawodzie jest najłatwiej, a w którym najtrudniej znaleźć pracę, jakie zawody cieszą się szczególnym poważaniem społecznym, a które dają największe dochody? Które są interesujące, a które odpowiedzialne, trudne, stresujące lub niebezpieczne? (WIĘCEJ…)
Kulisy pracy Rekrutera: Zapracować na sukces – od researchera do managera
Sukces nieraz pojawia się znienacka. Zwłaszcza, gdy jego blask rozświetla sam początek drogi zawodowej. Dodaje skrzydeł i umacnia nasze przekonanie, że to jest właśnie to, co chcemy robić w życiu. W zawodzie rekrutera ważne jest czerpanie wiedzy wprost od kandydatów. Działa tutaj zasada naturalnej wymiany. (WIĘCEJ…)
Kolejne artykuły w tej sekcji już wkrótce…