Nowe CV – nowe szanse na rynku pracy

Zabłysnąć na rozmowie kwalifikacyjnej to jedno, wcześniej jednak trzeba zostać na nią zaproszonym. Wysyłając Curriculum vitae w ramach rekrutacji na dane stanowisko, liczymy na szybki odzew drugiej strony. Dużo jednak w tym przypadku zależy nie tylko od tego, co wpiszemy do kwestionariusza, ale także to, czy uczynimy to w przejrzysty i atrakcyjny dla oka sposób.

 

Nie ma jednego, ściśle ustalonego wzoru CV, który byłby czymś na miarę podręcznikowego przykładu. W tej kwestii tak naprawdę panuje dowolność i w samym kwestionariuszu możemy na dobrą sprawę zawrzeć wszystko, co tylko chcemy. Pozostaje jednak pytanie, czy nie lepiej stworzyć go zgodnie ze wskazówkami, które pomogły zdobyć pracę wielu osobom.

 

Kiedy mniej znaczy tak naprawdę więcej

Umiar to coś wysoce pożądanego, także na etapie tworzenia Curriculum vitae. Zawierając zbyt wiele informacji na stronie, sprawimy, że stanie się ona nieczytelna. Podobnie zresztą przesadzając ze zdobnictwem, uczynimy kwestionariusz raczej czymś na kształt karykatury. Nie trudno się domyślić, że wysyłając gdziekolwiek takie CV, nasze szanse na sukces wyraźnie maleją.

 

Zamiast narażać się na słuszność, lepiej od razu stworzyć Curriculum vitae wolne od wszelkich wad. Wbrew pozorom wcale nie jest to aż tak trudną sztuką. W tym momencie z pomocą przychodzą nam gotowe rozwiązania, które znajdziemy m.in. na stronie CVeasy.pl. Chyba równie ciężko o lepsze źródło informacji na temat tworzenia poprawnego CV niż wspomniany serwis.

 

Zanim skorzystamy z dostępnego na wspomnianej stronie kreatora Curriculum vitae opartego na różnych szablonach, warto zaznajomić się z poradnikami na temat tego, jak powinien wyglądać prawidłowy kwestionariusz. CV to po bliższym przyjrzeniu się dość rozległy temat, w którym każdy detal ma tak naprawdę znaczenie.

 

Najlepszy kreator dostępny w sieci

Do tworzenia Curriculum vitae można podejść na wiele różnych sposób. O ile nie piszemy go już dziś odręcznie, o tyle chętnie posługujemy się edytorem tekstowym. Jeśli jednak nie mamy odpowiedniej wiedzy w zakresie formatowania tekstu, to nasze próby tworzenia własnego CV zapewne spełzną na niczym.

 

Rozwiązaniem dla wszystkich osób, które cenią sobie wygodę, jest narzędzie dostępne na CVeasy.pl. Szablon CV dostępny online jest niezwykle prosty w obsłudze. Jego pełne możliwości możemy poznać po przejściu na stronę: https://cveasy.pl/szablony-cv. Wystarczy tylko wybrać jeden z dostępnych wzorów i wprowadzić własne dane.

 

Zamiast próbować stworzyć metodą prób i błędów własne Curriculum vitae, o wiele lepiej skorzystać ze sprawdzonego kreatora. Dostępne w nim szablony zostały opracowane przez specjalistów, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, na jakie niuanse zwracają uwagę potencjalni pracodawcy i zatrudnione w ich imieniu osoby rekrutujące nowych kandydatów.

 

Z nowym i wolnym od błędów CV z pewnością mamy szansę zawojować rynek pracy. W sytuacji, kiedy nie wiemy tak naprawdę, jak stworzyć własny życiorys w odpowiedni sposób, nie bójmy się korzystać z gotowych i sprawdzonych rozwiązań. Oszczędzimy wówczas czas i unikniemy niepotrzebnych nerwów.

 

2 komentarze
 1. Reply
  cvwork 10 grudnia 2020 at 11:47

  Świetny artykuł. Coraz więcej ludzi myśli, że wpisując mnóstwo umiejętności i kompetencji CV zyskają w oczach pracodawcy. Może być jednak zupełnie odwrotnie, bo pracodawca może pomyśleć, że skoro umie tak dużo, to może nie potrafi tak naprawdę nic.

 2. Reply
  CV-Online 4 stycznia 2024 at 18:24

  Bardzo cenna i trafna dyskusja na temat tworzenia Curriculum vitae! Zgadzam się, że umiar jest kluczem do sukcesu. Zbyt duża ilość informacji może sprawić, że CV stanie się nieczytelne i przysłoni istotne aspekty naszej kariery zawodowej.

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
 • Total (0)
Compare
0