Zapraszamy na wywiad z Tomaszem Bartnikiem, która opowie o tym co składa się na sukces idealnej kampanii oraz o tym co jest ważne dla specjalisty EB.
Proszę opowiedzieć o początkach swojej drogi zawodowej
Tomasz Bartnik: Tematem mediów zajmuję się od 2004 roku gdzie po praktykach zawodowych rozpocząłem pracę w domu mediowym BrandConnection.
Czym zajmuje się Pan obecnie?
Tomasz Bartnik: Od 2 lat pracuję w domu mediowym Carat Polska gdzie pracując z kilkunastoosobowym zespołem tworzymy strategie komunikacji. Na co dzień oprócz tematów związanych z zarządzaniem staram się pomagać w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań komunikacyjnych wspierających biznes klientów. Często również uczestniczę w projektach new business, w których staramy się przełamywać stereotypy i bariery, poszukiwać insightów konsumenckich i tworzyć zintegrowane ekosystemy mediowe.
Employer Branding to także kampanie strategiczne. Pan tworzył kampanie, które były wyróżnianie i nagradzane w konkursach branżowych. Co składa się na sukces udanej kampanii?
Tomasz Bartnik: Elementarną podstawą sukcesów jest prawidłowa definicja celów kampanii, znalezienie kluczowych touchpointów konsumentów oraz insightu konsumenckiego który pozwoli na zdefiniowanie roli mediów i zbudowanie ekosystemu opartego o system mediów opłaconych, pozyskanych oraz własnych.
Co słuchacze studiów Employer Branding wyniosą z zajęć prowadzonych przez Pana?
Tomasz Bartnik: Przede wszystkim będę chciał opowiedzieć o roli mediów ale nie z punktu widzenia ich wpływu na życie społeczno-polityczne bo to temat dla politologów ale w tworzeniu skutecznej komunikacji. Oprócz informacji dotyczących zmian na rynku mediów, konwergencji pojawią się też informacje o podstawowych wskaźnikach z których korzystamy, roli poszczególnych mediów i dobrych praktykach przy tworzeniu finalnego produktu domu mediowego czyli strategii oraz media planu.
Proszę przedstawić 3 złote zasady, którymi powinien kierować się przyszły menedżer Employer Branding.
Tomasz Bartnik: O dobrych kampaniach pamięta się długo po ich zakończeniu i nie wynika to z ich siły komunikacji czyli budżetu który został zainwestowany, a przede wszystkim znalezienia wyzwania komunikacyjnego, zbudowania strategii i wybrania skutecznych narzędzi mediowych.
Tomasz Bartnik wykładowca na menadżerskich studiach podyplomowych Employer Brandingu www.studiaeb.pl