Pobierz bezpłatny Raport Praca Tymczasowa!

clockCzy praca tymczasowa jest rozwiązaniem na trudne czasy? Co daje pracodawcy współpraca z pracownikiem tymczasowym? Jakie korzyści daje pracownikowi? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań można uzyskać czytając bezpłatny Raport Praca Tymczasowa.

 

Czy praca tymczasowa jest popularna? Janine Truitt ekspert z Brookhaven National Laboratory jest zdania, że forma pracy tymczasowej jest popularna, zwłaszcza wtedy, gdy indywidualne metody doboru kandydatów nie przynoszą skutku. Pracodawca powinien pamiętać o odpowiednim wyborze agencji tymczasowej, która specjalizuje się w danym sektorze pracowników. Według Janine jedną z najważniejszych zalet pracy tymczasowej dla pracownika jest brak monotonii. Charakterystyczne są częste zmiany, jak również zdobywanie doświadczenia z różnych dziedzin.

 

Case studies

W Raporcie czytelnicy mogą także zapoznać się z najnowszymi case’ami firm prowadzącymi rekrutację pracowników tymczasowych. Firma Maersk zaznajamia nas z procedurą przyjmowania na stanowisko pracowników tymczasowych. Co ciekawe proces rekrutacji pracowników tymczasowych nie odbiega od standardowego procesu rekrutacyjnego. Każdy nowo przyjęty pracownik tymczasowy przechodzi przez onboarding.

 

Stock Polska pisze o efektywności pracy tymczasowej widzianej zarówno przez pracodawcę jak i przez pracownika. Praca tymczasowa postrzegana jest zdecydowanie częściej jako korzystna dla pracodawcy, ponieważ dzięki niej może szybciej reagować na zmieniające się warunki gospodarcze w kraju. Praca tymczasowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem w sytuacji zwiększenia zapotrzebowania na produkty, któremu nie są w stanie sprostać pracownicy zatrudnieni na stałe.

 

Z punktu widzenia prawa pracy

W Raporcie w artykule adwokata Adama Brzezińskiego z kancelarii Allen&Overy możemy przeczytać o pracy tymczasowej w kontekście jej elastyczności. Obecnie zindywidualizowane dostosowanie oferty do specyficznych potrzeb klientów również gwarantujące obsługę w czasie dla nich dogodnym np. w trakcie weekendu bądź w dni powszednie w godzinach późno – popołudniowych i wieczornych jest w warunkach wciąż obecnego kryzysu elementem niezbędnym do ewentualnego rozwoju przedsiębiorstwa i utrzymania jego pozycji na rynku.

 

Bezpłatny Raport Praca Tymczasowa – rozwiązanie na trudne czasy? Dostępny jest pod tym linkiem.

 

Wydawca Raportu: portal HRstandard.pl

Partnerzy główni: Start People i Employer Branding Institute

Patroni medialni: Portfel.pl, Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia, Banking-magazine.pl, Sfera-finansów.pl

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0