Wynagrodzenia w działach sprzedaży w 2008 roku

sales2

2 200 PLN wyniosła w 2008 roku mediana wynagrodzeń pracowników szeregowych zatrudnionych w działach sprzedaży. Specjaliści osiągali wyższe zarobki, oscylujące wokół poziomu 4 100 PLN.Kierownicy zarabiali 5 300 PLN. Mediana płac dyrektorów była o wiele wyższa i wyniosła 11 500 PLN – wynika z raportu „Wynagrodzenia w działach sprzedaży w 2008 roku” opublikowanego przez firmę Sedlak & Sedlak.

Najlepiej opłacano osoby zatrudnione w regionie mazowieckim, najgorzej – pracujących w województwach wschodnich. Największe różnice zarobków wystąpiły na szczeblu dyrektorskim. Osoby zatrudnione na tych stanowiskach na Mazowszu, mogły liczyć na płace rzędu 15 000 PLN. Natomiast dyrektorzy na wschodzie kraju zarabiali miesięcznie około 8 000 PLN.

Wynagrodzenia osób w działach sprzedaży wzrastają wraz z wielkością zatrudnienia przedsiębiorstw. Najniższe płace, na poziomie 1 513 PLN, otrzymywali pracownicy szeregowi w najmniejszych firmach. Osoby zatrudnione w dużych przedsiębiorstwach, zarabiały o 98% więcej, czyli 3 000 PLN. Poziom wynagrodzeń wzrastał wraz z długością stażu pracy. Prawidłowość ta zmieniła się dopiero w przypadku osób, których doświadczenie przekraczało 16 lat. Na stanowiskach szeregowych najlepiej opłacani byli pracownicy, których kariera zawodowa trwała od 9 do 10 lat. Mediana ich płac wyniosła 2 700 PLN i była o około 40% wyższa od zarobków osób z 1 niepełnym, lub ponad 16 latami stażu pracy.

Wysokość płac osób zatrudnionych w działach sprzedaży rosła wraz ze wzrostem poziomu ich edukacji. Pracownicy szeregowi, którzy ukończyli jedynie szkołę średnią, zarabiali 1 900 PLN. Natomiast osoby zatrudnione na tym szczeblu, posiadające wyższe wykształcenie, otrzymywały 2 850 PLN miesięcznie.

Informacja o raporcie
Raport „Wynagrodzenia w działach sprzedaży w 2008 roku” opiera się na wynikach Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Prezentuje rynkowe stawki płac dla 7 676 osób. Dla wybranych 9 stanowisk, przeprowadzono szczegółowe analizy, pokazujące najważniejsze czynniki wpływające na zróżnicowanie wynagrodzeń. Raport zawiera 83 strony, w tym 96 tabel i 37 wykresów. Pełny tekst raportu można zamówić na stronie portalu wynagrodzenia.pl.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0