Chiński rynek pracy podnosi się

hongkongWedług kwartalnego raportu przeprowadzonego przez firmę Antal International, dotyczącego trendów w zakresie zatrudniania i zwalniania w ponad 30 państwach świata, to właśnie Chińscy pracodawcy wypadają najlepiej.

Chińscy pracodawcy mają najlepsze statystyki zarówno pod względem ilości ofert kierowanych do specjalistów i menadżerów, jak i procentowego udziału organizacji, które planują redukcję personelu. To właśnie w Chinach 46% firm cały czas rekrutuje pracowników, a aż 50% zamierza rekrutować w nadchodzącym kwartale.  W porónaniu z innymi państwami tylko 30% odpowiadających firm było w trakcie redukcji personelu, a jedynie 19 % zadeklarowało zwolnienia w następnym kwartale.

Badanie zatytułowane „Global Snapshot” zostało przeprowadzone na 4217 organizacjach z głównych krajów Europy, Afryki, Indii, Chin i USA. Średnia wielkość aktualnego poziomu zatrudniania w badanych organizacjach zmniejszyła się w porównaniu z początkiem roku z 54% do 47%. Zwiększyła się natomiast średnia wielkość planowanego zatrudnienia w następnym kwartale z 43% do 44% .

Jak skomentował Tony Goodwin, CEO w Antal International, ” Wydaje się, że okres paniki jest już ostatecznie za nami. Poprawa sytuacji może jest jeszcze odległa, ale być może teraz jesteśmy lepiej przygotowani by sprostać wyzwaniom, niż byliśmy przed kryzysem”.

Źródło: Antal.com

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0