PricewaterhouseCoopers górą wśród studentów

no1Firma PricewaterhouseCooperszdobyła w ostatnim czasie aż trzy nagrody przyznawane prze firmy organizujące rankingi pracodawców.

„Idealny Pracodawca” (w kategorii Biznes), „Pracodawca Roku” i „Pracodawca Marzeń”  (w kategorii Konsulting)- aż trzy wyróżnienia mówią same za siebie: studenci myśląc o idealnym pracodawcy myślą: PwC!

Wręczenie wszystkich trzech nagród odbyło się podczas uroczystej gali podsumowującej badanie „Universum Student Survey 2009”.

O badaniach wśród studentów:

Ranking „Pracodawca Roku” tworzony jest od 17 lat przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów AIESEC. W tej edycji w jego opracowywaniu uczestniczył również instytut badawczy Ipsos Polska, jako partner merytoryczny przedsięwzięcia. Ranking powstaje w oparciu o badanie, którego celem jest analiza preferencji osób, wchodzących właśnie na rynek pracy, odnośnie przyszłego zatrudnienia, a także wyłonienie 50 firm uważanych przez studentów za najlepszych pracodawców w kraju. Zebrane wyniki wskazują na te przedsiębiorstwa, które najlepiej spełniają wymagania i oczekiwania młodych ludzi, wyróżniają się możliwościami rozwoju oraz gwarantują satysfakcjonującą pracę w dobrej atmosferze.

W tym roku badanie przeprowadzano na 42 uczelniach wyższych w całym kraju i objęto nim ponad 4000 studentów III, IV i V roku magisterskich studiów dziennych.

„Idealny Pracodawca” – przyznawany na podstawie badania Universum Student Survey, które realizowane było w ciągu czterech miesięcy (od października 2008 roku do stycznia 2009 roku) przez spółkę Universum Polska. W tegorocznej edycji eksperymentem objęto 15 tys. osób z ponad 50 uczelni wyższych ze wszystkich najpopularniejszych kierunków studiów. Na podstawie wyników przeprowadzonych ankiet stworzono raporty określające, jak studenci i młodzi profesjonaliści postrzegają poszczególnych pracodawców. Realizatorzy badania podkreślają, że dzięki wiedzy zawartej w raporcie firmy uzyskują odpowiedzi dotyczące ich pozycji na rynku pracodawców, swojego wizerunku oraz oczekiwań studentów i absolwentów.

Tytuł „Pracodawca Marzeń” przyznawany jest natomiast na podstawie ogólnopolskiego Rankingu Pracodawców KOMPAS. Jego celem jest przedstawienie opinii studentów na temat ich potencjalnych, przyszłych pracodawców. Badanie pokazuje, która firma przyciąga, inspiruje i tworzy najkorzystniejszy wizerunek, a tym samym wygrywa w bitwie o studenta jako przyszłego pracownika. Ranking KOMPAS daje również możliwość poznania opinii na temat firm widzianych oczami studentów, co pozwala budować strategię promocyjną wśród młodej, wykwalifikowanej kadry. Podstawą badania jest ankieta przygotowana we współpracy z patronem merytorycznym projektu – Instytutem Millward Brown SMG/KRC. Liczba ankiet zebranych na konkretnej uczelni uzależniona jest od jej struktury demograficznej (liczby słuchaczy i słuchaczek III, IV i V roku) oraz udziału jej studentów w całkowitej populacji wszystkich ośrodków akademickich, na których przeprowadzone zostało badanie. W tym roku ankietę wypełniło 2743 studentów z 10 ośrodków akademickich.

Źródło: Nauka w Polsce
Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0