Chatbot, czyli Employer Branding Institute i Innogy z nową kampanią

5 grudnia Innogy zaprezentowało nową odsłonę kampanii #tojasne z wykorzystaniem chatbota i testu autoselekcyjnego. Hasło przewodnie brzmi: „A jaki jest Twój kolor?”, a działania zostały zrealizowane przez Employer Branding Institute.  Rozmowa z chatbotem poprzez Facebook Messenger pozwala kandydatom na znalezienie oferty pracy, która jest najbardziej dopasowana do ich osobowości.

Kampania „A jaki jest Twój kolor?” zachęca użytkowników do rozpoczęcia rozmowy z chatbotem i sprawdzenia, na jakie stanowisko mogliby aplikować w Innogy. Chatbot w formie test autoselekcyjnego zawiera pytania analogiczne do wyzwań, z którymi na co dzień mogą zetknąć się pracownicy Innogy na różnych stanowiskach. Motywem przewodnim kampanii są kolory nawiązujące do różnych cech osobowości oraz dobrej energii w pracy, która może przybierać rozmaite barwy. Pomysłodawcy kampanii, Employer Branding Institute, za główny cel przyjęli pomoc kandydatom w dopasowaniu się do wybranych ofert pracy.

Pracę nad kampanią poprzedziło wieloletnie doświadczenie i dane dotyczące najczęstszych potrzeb kandydatów. Pokazują one, że średnio 55% pracowników na świecie jest źle dopasowanych do swojego pracodawcy i stanowiska, co wpływa nie tylko na produktywność pracowników i rotację, lecz również na wyniki biznesowe organizacji.

Chatbot w rekrutacji

Dopasowanie pracownika do organizacji i jej kultury ma obecnie ogromne znaczenie. Niejednokrotnie pracownicy frustrują się, ponieważ kilkuzdaniowy opis stanowiska to zbyt mało, by przekonać się czy jest to praca odpowiednia dla nich. Test autoselekcyjny, nawet w postaci kilku prostych pytań potrafi pomóc kandydatowi sprawdzić, czym charakteryzuje się dane stanowisko pracy – szczególnie, że to właśnie pracodawca a nie pracownik ma wiedzę odnośnie tego, jak wygląda to „od środka”.

Chatbot to jedno z najdynamiczniej rozwijających się narzędzi komunikacji, które wykorzystują sztuczną inteligencję. Mimo, że stanowi on wciąż dość nowe narzędzie to już jakiś czas temu z powodzeniem wkroczył w świat marketingu. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się chatbota w rekrutacji i Employer Brandingu. To ciekawe rozwiązanie biorąc pod uwagę, że 56% osób wolałoby napisać wiadomość niż zadzwonić do obsługi klienta firmy. Dlatego Employer Branding Institute i Innogy zdecydowali się na wprowadzenie tego rozwiązania do swojej kampanii.

Kampania wystartowała 5.12.2018 i będzie aktywna jedynie przez dwa tygodnie. Chatbot dostępy jest na profilu innogy Polska na Facebooku. Po wypełnieniu testu umożliwia od razu szybkie zaaplikowanie o pracę.

Autor: Aleksandra Grabska, Client Partner w Employer Branding Institute

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0