Liderzy biznesu w dobie transformacji

Niedługo odbędzie się w Warszawie kolejna edycja Agility by Design – Elite Performance Summit. O czym tym razem dyskutować będą eksperci z różnych stron świata? O tym rozmawiamy z Joanną Kalkstein, organizatorką wydarzenia.

Joanna Kalkstein: Czekają nas naprawdę bardzo intensywne trzy dni (24-26 października 2018). Prelegenci pochodzący z czterech kontynentów poruszą bez wątpienia wiele ważkich tematów. Jednak prym będą wiodły: nowa rola i znaczenie kobiet w organizacji, transformacja, potencjał mózgu, innowacyjność i oczywiście model przywództwa 4.0.

Czyli najnowszego trendu w trudnej sztuce zarządzania? Czym ten model różni się od tego, który obowiązywał wcześniej, w XX wieku?

J.K.: Trzeba jednoznacznie stwierdzić, że model organizacji i zarządzania obowiązujący w zeszłym stuleciu, nie sprawdza się w obecnej rzeczywistości. W związku z tym liderzy epoki transformacji zaczęli poszukiwać nowej formuły, która pozwoliłaby stworzyć najbardziej optymalne warunki dla najzdolniejszych pracowników i tym samym przyciągnąć ich do swoich firm. Bo przecież w epoce transformacji to zespół decyduje o sukcesie! A dokładnie jego poziom zaangażowania, kreatywność, odporność psychiczna i elastyczność ujawniająca się zdolnością adaptacji do dynamicznych zmian rynkowych. Dlatego coraz więcej firm buduje swoje zespoły w oparciu o nowym format – stwarza ich członkom nie tylko otoczenie sprzyjające kreatywności i możliwość otwartej komunikacji, ale także zapewnia elastyczny czas pracy, miejsca na ćwiczenia i medytację. Bardzo ważnym elementem tego modelu są także działania społeczne, często na rzecz lokalnych społeczności.

Program tegorocznej edycji Agility by Design zdradza, że uczestnicy mogą liczyć nie tylko na teorię, ale także, a może przede wszystkim, na praktykę.

J.K.: Jak najbardziej. Nasze spotkanie zostało przygotowane tak, by uczestnicy mogli pracować w niewielkich grupach nad innowacyjnymi rozwiązaniami, brać udział w panelach dyskusyjnych. Zależy nam także bardzo, by mieli bezpośredni kontakt z prelegentami, którzy będą odpowiadać na ich pytania i rozwiewać wątpliwości.

Na tegorocznej Agility by Desing pojawi się także dwóch gości specjalnych.

J.K.: To prawda, udało nam się po raz drugi zaprosić dr Grega Wellsa, który podzieli się z nami wnioskami z badań dotyczących potencjału i wydajności ludzkiego organizmu, a także przeprowadzi uczestników Agility by Design przez etapy tworzenia zdrowych zespołów gotowych na duże osiągnięcia. Poda również praktyczne przykłady, jak stać się wyjątkowym liderem. Nasze zaproszenie przyjął także Alexander Manu, światowej sławy guru w kwestiach innowacji i transformacji. Poprowadzi on dwudniowe seminarium „Mini-MBA – Innovation and Strategic Foresight”. Ale wśród mówców nie zabraknie też kobiet. Będziemy mogli wysłuchać wykładów m.in. Modupe Adeyemo, Olgi Kozierowskiej i Bianki Siwińskiej.

Trzy dni ciężkiej pracy… Uczestniczy mogą liczyć na jakąś nagrodę?

J.K.: Myślę, że inwestowanie w swój rozwój, zgłębianie wiedzy w ciekawym towarzystwie, poznawanie najnowszych trendów w zarządzaniu, a także uświadomienie sobie, jak wiele można zrobić dla innych, zawsze dodaje skrzydeł. A uczestnicy dwudniowego seminarium prowadzonego przez Alexandra Manu, mogą liczyć na certyfikaty Mini-MBA.

Więcej informacji o prelegentach: http://www.agility-by-design.com/

***

Joanna Kalkstein 

Przedsiębiorca, trener przywództwa i twórca szkoleń. Dzieli życie między Polską a Australią. W Sydney od 1981 roku. Jako nieanglojęzyczny polityczny uchodźca, wypracowała swoją drogę kariery od czyszczenia podłóg w KFC do doradztwa topowym firmom w zakresie kultury korporacyjnej i rozwoju ludzkiego potencjału. Joanna ukończyła wydział handlu w University of Western Sydney i pracowała jako konsultant w australijskim oddziale TACK International. W 1992 roku założyła w Polsce własną firmę – Kalkstein Training – oddział TACK International. Firma Kalkstein jest jednym z najbardziej wiarygodnych dostawców szkoleń korporacyjnych w Polsce. W 2004 roku Joanna była współzałożycielką i pierwszym wiceprezesem Polskiej Izby Branży Szkoleniowej w Polsce. W 2017 roku zainaugurowała projekt Agility by Design – Business Educators for Education Children in Africa.

 

Modupe Adeyemo

Jest certyfikowanym trenerem Lead Without a Title Robina Sharmy. Wierzy, iż wspierając wychowanie dzieci i zapewniając edukację dziewczynkom z najbiedniejszych dzielnic Lagos, działa na rzecz przyszłych pokoleń i czyni świat lepszym. Zrezygnowała z kariery korporacyjnej w sektorze finanse-bankowość, aby skupić się na pracy humanitarnej na rzecz najbiedniejszych rodzin w jej rodzinnym mieście Lagos – w Nigerii. Jest założycielem i wiceprezydentem Demmy Joe Foundation, organizacji pozarządowej (NGO) zajmującej się udzielaniem pomocy dla rodzin więźniów. Fundacja zajmuje się zapewnianiem podstawowych potrzeb i płaceniem czesnego na rzecz dziewczynek, które bez tego byłyby pozbawione dostępu do edukacji. Od 2003 roku Modupe Adeyemo angażuje się również w pracę wolontariacką na rzecz Daystar Academy – chrześcijańskiej organizacji pomagającej młodym ludziom odnaleźć cel w życiu. Prowadzi również warsztaty i szkolenia dla Biznesu. Podczas naszego wydarzenia  opowie o znaczeniu empatii w jej pracy na rzecz Fundacji, którą wspieramy jako Agility by Design.

1 komentarz
  1. […] podkreśla Joanna Kalkstein, organizatorka 3. edycji Agility by […]

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0