Rady dla młodych od szefowej HR w LinkedIn!

Pat Wadors to szefowa HR w LinkedIn i jedna z najbardziej znanych specjalistek od zarządzania ludźmi na świecie. Szczególną uwagę przykłada do najmłodszych pracowników – tzw. millenialsów.

Dlaczego akurat pracownicy w wieku dwudziestu kilku lat są głównym obiektem zainteresowania szefowej kadr w LinkedInie? Z dwóch powodów: ta grupa wiekowa to znacząca część całej załogi portalu społecznościowego, a sama Wadors jest matką trójki millenialsów. Dzięki temu Wadors wszystkim młodym pracownikom udziela dwóch rad najlepszych na początek kariery zawodowej – tych samych, które przekazała własnym dzieciom.

Bądź jak „Złotowłosa”

Pat Wadors nawiązuje do baśni o „Złotowłosej i trzech niedźwiadkach”. Tytułowa bohaterka pod nieobecność zwierząt próbuje owsianki każdego z nich, wypróbowuje krzesła i łóżka każdego z nich, by znaleźć to, co najbardziej jej odpowiada. Zdaniem Pat Wadors młodzi pracownicy powinni robić to samo – próbować.

– Nie zawężaj swoich wyborów. Z każdą pracą nabywasz umiejętności, ogłady. Uczysz się, jak rozwiązać problem, jak poruszać się po świecie biznesu. Dlatego nie bądź krótkowzroczny – mówi Pat Wadors.

Jej zdaniem fakt, że statystycznie millenialsi zostają w jednej pracy przez ok. 3 lata, zanim ją zmienią, może być nazwane „skakaniem z biznesowego kwiatka na kwiatek”, ale nie musi być czymś negatywnym. Pod jednym warunkiem – że częste zmiany podyktowane są rozwojem osobistym, nabywaniem nowych umiejętności, a nie wiązaniem się z pierwszym pracodawcą z brzegu, który zapłaci więcej, niż ten obecny.

Bądź pragmatyczny

Wadors w trakcie sesji pytań i odpowiedzi ze studentami jednej z amerykańskich uczelni usłyszała historię pewnej dziewczyny z zagranicy. Opowiedziała ona, że nie ma jeszcze zielonej karty i musi znaleźć sponsora w ciągu roku po zakończeniu studiów, inaczej będzie musiała wrócić do rodzinnego kraju.

W związku z tym zapytała Pat Wadors, czy powinna znaleźć pierwszą z brzegu firmę, która będzie jej sponsorem, nawet jeśli praca ta nie będzie jej fascynować? A może powinna wykorzystać ten rok, by znaleźć pracodawcę idealnego na początek kariery? Dodała, że praca w USA to jej marzenie.

– Moja rada brzmi: bądź pragmatyczna. Jeśli wybierzesz tę pierwszą, mniej pożądaną przez ciebie opcję, czyli zdobycie sponsora już dziś, będziesz miała większe pole wyboru jutro – mówiła Pat Waders. Studentka, jak się później okazało, posłuchała szefowej HR w LinkedIn i dobrze na tym wyszła.

Wadors doradza młodym pracownikom, by nie skupiali się od razu po zakończeniu studiów na realizacji jakiegoś wyśnionego ideału kariery. Drogą do sukcesu jest zachowanie otwartego umysłu na różne rodzaje okazji, jakie pojawią się w trakcie kariery zawodowej.


Źródło: Business Insider Polska

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0