Podaruj pracownikowi wybór

restaurant-690975_1280

Dobrze opracowany pakiet świadczeń pozapłacowych, według 70% respondentów, zwiększa zaangażowanie zatrudnionych i osłabia chęć zmiany firmy (wg 80% badanych). Warto przeanalizować dostępne na rynku oferty i wybrać taką, która sprosta indywidualnym potrzebom pracowników.
 
Karnet do kina czy na siłownię to dziś za mało, aby docenić dobrego pracownika. Pracodawca może tak dobrać pakiet świadczeń pozapłacowych, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających osób. Zadowolenie zatrudnionych przełoży się na sukces firmy. Pracownik w dzisiejszych czasach pracuje coraz więcej i intensywniej. Życie w ciągłym stresie, brak czasu dla rodziny nie wpływają pozytywnie na jego zadowolenie. Praca powinna cieszyć i sprawiać przyjemność. Rolą pracodawcy jest nie tylko podnoszenie umiejętności pracownika i egzekwowanie postawionych zadań, lecz także nagradzanie i motywowanie do dalszego wysiłku.
 
Dla aktywnych i ciekawych świata
 
Na rynku jest dostępne nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli stawić czoła powyższym problemom – karta Ticket Sport&Culture®. To narzędzie pozwala pracownikom na korzystanie z szerokiej oferty popularnych obecnie zajęć sportowych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na tym jednak nie kończą się jego zalety. Z kartą można wybrać się także do kina, teatru, filharmonii czy też zwyczajnie na koncert lub wystawę, a bilety zamówić przez Internet. Tak skonstruowane świadczenie jest w pełni dopasowane do zainteresowań pracownika. To on decyduje, na co przeznaczy przyznane mu środki i jak spędzi wolny czas. Nie bez znaczenia jest fakt, że może zrobić to z bliskimi osobami. Co istotne, również te firmy, które wprowadziły wcześniej świadczenia sportowe dla swoich pracowników, nadal mogą skorzystać z rozwiązania Ticket Sport&Culture®. Wynika to z większej palety oferowanych w ramach karty świadczeń, które niejednokrotnie mogą być lepiej dopasowane do potrzeb i zainteresowań pracownika niż tradycyjne karnety sportowe.
 
Posiłek na koszt firmy
 
Dofinansowanie posiłków nie jest jeszcze tak popularne w Polsce. Wynika to głównie z braku zwyczaju jedzenia lunchu oraz braku świadomości istnienia rozwiązań w tym zakresie. Wraz ze zmieniającymi się nawykami spożywania posiłków w trakcie pracy, szczególnie w dużych miastach, oraz rosnącą potrzebą firm zwiększania siły nabywczej swoich pracowników zauważa się rosnący trend. Posiłki zapewnione przez pracodawcę, np. na karcie Ticket Restaurant®, dają wiele korzyści. To już nie tylko szansa na szybkie zregenerowanie sił pracownika. To także świetna okazja do skutecznej integracji zespołu. Ważną zaletą karty Ticket Restaurant® jest to, że jest ona akceptowana w Polsce m. in. w kantynach, stołówkach firmowych, barach szybkiej obsługi, restauracjach, pizzeriach i piekarniach. Dofinansowany posiłek może być także zamówiony przez Internet, co jest szczególnie wygodne, gdy aura na zewnątrz nie sprzyja wyjściom na posiłek poza teren firmy.
 
Najważniejszy jest dobry wybór
 
Podejmując decyzję o wykorzystaniu w systemie pozapłacowego motywowania pracowników kart przedpłaconych, trzeba zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści, jakie daje ona pracownikom. To nie tylko łatwość użytkowania i możliwość kontroli wydatków, ale także dostęp do programu rabatowego. Przed dokonaniem wyboru karty koniecznie trzeba rozważyć nie tylko jej rodzaj, ale także doświadczenie dostawcy kart. Ważna jest bowiem rzetelność i szybkość świadczonych usług oraz elastyczność i sprostanie niestandardowym oczekiwaniom. Istotnym czynnikiem jest także stosowana technologia. Musi ona zapewniać łatwą konfigurację świadczeń według indywidualnych upodobań zamawiającego. Ważne jest wsparcie doradcze, w tym także w obszarze ekspertyz prawnopodatkowych.
 
 
Autorka: Izabela Supeł
Dyrektor Marketingu w Edenred Polska

 
 
Dowiedz się więcej, KLIKNIJ TUTAJ
 
 
 

2 komentarze
 1. Reply
  mila 13 stycznia 2016 at 13:30

  Nie tylko karty rabatowe cieszą pracownika – coraz więcej firm wprowadza stary model świadczeń pozapłacowych jak finansowanie wakacji, ferii dla dzieci – myślę, że to świetna sprawa

 2. Reply
  kamil 20 maja 2016 at 11:10

  W zeszłym roku w ramach premii dostałem od
  swojego pracodawcy kartę Edenred, która właśnie była dofinansowaniem wakacji. Skorzystaliśmy całą rodziną. Dla dzieci fajnym pomysłem są też karty Ticket dla Ciebie Dzieci.

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
 • Total (0)
Compare
0