Prelegenci HRcamp przepowiadają… – Emilia Sadowska

960x320_przyszlosc

HRcamp już za chwilę, więc mamy dla Was koleją porcję przepowiedni naszych prelegentów. Emilia Sadowska, z wykształcenia już niedługo psycholog i PR-owiec. W PGNIiG TERMIKA jest konsultantem metodologii Insights Discovery. Jaką przyszłość wróży branży HR?
 
esadowska1Emilia Sadowska, posiada 4 letnie doświadczenie w obszarze HR, które zdobywała właściwe od początku studiów. Pracowała w firmach z branży FMCG oraz konsultingowej. Obecnie w firmie PGNiG TERMIKA zajmuje się: działaniami EB dla studentów, w tym relacjami ze studentami, organizacjami oraz uczelniami; rekrutacjami, onboardingiem oraz prowadzeniem szkoleń w firmie. Jej największym sukcesem jest stworzenie i koordynowanie programem TERMIKA dla Energetyka, który obejmuje wszystkie działania PGNiG TERMIKA skierowane do studentów.
 
 
 
 
Jakie zmiany czekają branżę HR?
 

Emilia Sadowska: Liczę na to, że menadżerowie zaczną traktować działania i narzędzia HR-owe jako narzędzia menadżerskie służące im do zarządzania pracownikami i wpływające na jakość i efektywność pracy ich zespołów. Będą brali również aktywny udział w tworzeniu tych narzędzi. Chciałabym, aby wpłynęło to na partnerskie relacje pomiędzy HR-em, a biznesem, dla którego my HR-owcy pracujemy. Ponadto obserwuje, że szukamy ciągle nowych rozwiązań i trendów HR-owych, które chcemy wdrażać w organizacjach, natomiast często zapominamy, że najpierw powinniśmy skupić się na tych procesach i działaniach, które mamy już w naszych firmach. To je powinniśmy udoskonalać, aktualizować, a dopiero potem podejmować decyzje czy nowe trendy na pewno sprawdzą się w naszej firmie.

 
Jakie kompetencje będą za chwilę najbardziej poszukiwane?
 

Emilia Sadowska: Do tej pory dużo się mówiło o kompetencjach związanych z praca w międzynarodowych środowiskach – komunikacji i współpracy z ludźmi. Obecnie bardzo skupiamy się na różnych potrzebach i stylach pracy pokoleń, które są obecne rynku pracy. W związku z tym również będziemy poszukiwać tych kompetencji związanych z umiejętnością komunikacji, współpracy w zespole, dzielenia się wiedzą i nastawiać będziemy się na tzw. diversity w miejscu pracy, z tym że skupimy się na umiejętnościach porozumienia się ludzi na różnych etapach rozwoju kariery, doświadczeń oraz potrzeb i oczekiwań związanych z miejscem pracy. Ważne będą szczególnie te kompetencje ułatwiające wymianę doświadczeń między pokoleniami – Ci doświadczeni powinni umieć czerpać informację od młodszych współpracowników, a młodsi powinni z pokorą przyjmować wiedzę od starszych. Ponadto środowiska pracy dynamicznie się zmieniają, w związku z tym ważnymi kompetencjami będzie gotowość do zmian i przystosowywanie się do nich.

 
W jaki sposób rozwinąć swój potencjał zawodowy?
 

Emilia Sadowska: Wykazywać się inicjatywą i angażować się w projekty i działania związane z innymi obszarami niż te, w których pracuje się docelowo. Podejście crossowe do wykonywanych obowiązków, odwaga do podejmowania nowych wyzwań. Nauka od innych osób – naszych współpracowników czy specjalistów z różnych dziedziny zdecydowanie wpływa na potencjał zawodowy. Przede wszystkim dzięki relacjom z takimi ludźmi i ich doświadczeniom możemy odkryć nasz potencjał – mocne strony oraz te nad którymi mamy szansę pracować.

 
 
Chcesz poznać osobiścię Emilię Sadowską i uczestniczyć w prelekcji, którą będzie prowadziła wraz z Joanną Czyżewską „Employer Branding i komunikacja do studentów oparta na insight”? Przyjdź na HRcamp, już 16 i 17 czerwca w kinie Praha!
 
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0