Jak nie wdepnąć w GIODO, czyli co musi wiedzieć dział HR o ochronie danych osobowych

Bajorek Jacek (2)Aby nie paść ofiarą, starannie strzeż swoich danych osobowych.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W wielu obszarach życia codziennego gromadzone są informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej (art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.), – zwane „danymi osobowymi”. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne.
 
Nasze dane osobowe przekazujemy, składając wniosek o wydanie karty komunikacji miejskiej, zapisując się na siłownię, otwierając rachunek bankowy itp. Dane osobowe mogą być pobierane bezpośrednio od osób lub z istniejących już baz danych i wykorzystywane do innych celów. Postęp zachodzący wraz z rozwojem nowych sieci telekomunikacyjnych przyczynia się do swobodnego przepływu danych osobowych pomiędzy firmami. Z tego względu powstała konieczność wprowadzenia przepisów regulujących transfer danych. Przepisy ustawy o ochronie danych osobowych obejmują obowiązek przetwarzania danych w sposób uczciwy i bezpieczny oraz korzystania z danych do jasno sprecyzowanych i uzasadnionych celów. Ustawa o ochronie danych osobowych zapewnia osobom fizycznym szereg praw np. prawo do informacji o czasie i przyczynie przetwarzania danych osobowych, prawo dostępu do danych oraz prawo do zmiany lub usunięcia danych.
 
O szczegółach usłyszycie 13 lutego o godz. 11.15 na konferencji Warszawskie Dni Rekrutacji, która odbędzie się na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
 
O kampanii opowie:
 
Jacek Bajorek, Instytut Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji
 
Doświadczony Administrator Bezpieczeństwem Informacji oraz Audytor Wewnętrzny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnie z ISO/IEC 27001. Aktualnie pełni funkcję Dyrektora Generalnego w Instytucie Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Doradza w zakresie Bezpieczeństwa Informacji w instytucjach samorządowych i prowadzi wykłady w zakresie bezpieczeństwa informacji i technologii informacyjnej w Wyższej Uczelni. Posiada Certified Internal Controls Auditor (CICA) – Certyfikowany Audytor ds. Kontroli Wewnętrznej, Certyfikat Audytora Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodne z ISO/IEC 27001, Certyfikat PRINCE2 Foundation, Certyfikat Administratora Bezpieczeństwa Informacji TUV Hessen oraz dyplom Trenera Certyfikowanego umiejętności miękkich.
 
 
Zapraszamy!
 
Śledź Warszawskie Dni Rekrutacji na Facebooku
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0