Koniunktura nie jest ważna dla pracodawców

Bez tytułuPo sukcesie pierwszego wydarzenia z cyklu Employer  of the Future na prośbę członków, uczestników oraz przyjaciół IABC/Poland Międzynarodowego Stowarzyszenia Ekspertów ds. Komunikacji w Biznesie Polska, stowarzyszenie postanowiło zorganizować kolejną edycję – II Employer of the Future Forum 2014, które odbędzie się 27 listopada br. w Warszawie.

 
 
 
 
 
 
„Pracodawcę Przyszłości tworzą wszyscy ludzie zatrudnieni w danej firmie. Pracownicy różnych działów, na różnych stanowiskach, od kadry zarządzającej po menadżerów, obsługę klienta, recepcję po specjalistów i asystentki. Wszyscy są ambasadorami i sprzedawcami produktów oraz usług organizacji, w której pracują, a ich postawa, efektywność, a w końcu wydajność zależy od kadry zarządzającej i ich bezpośrednich przełożonych. A jak wiemy z tym w Polsce niestety nie jest najlepiej.” mówi Justyna Piesiewicz, Prezes Zarządu IABC/Poland Międzynarodowego Stowarzyszenia Ekspertów ds. Komunikacji w Biznesie Polska.
 
Słowa te znajdują potwierdzenie w badaniach przeprowadzonych przez IABC/Poland w 2013 roku wśród polskich przedsiębiorstw. 77% pracodawców uważa, że zaangażowanie pracowników w działania oraz strategię ma kluczowy wpływ na budowanie marki pracodawcy. Ale równocześnie tylko 9% pracowników czuje się zaangażowanych w działania związane wizerunkiem firmy w tym m.in.  z marką pracodawcy.
 
Piesiewicz dodaje: „Chcemy, aby kadra zarządzająca, eksperci odpowiedzialni za komunikację, PR, sprzedaż i HR spotkali się w jednym miejscu i wymienili swoimi doświadczeniami, wiedzą, ale także poszerzyli swoje horyzonty. Wydarzenie skierowane jest nie tylko do osób odpowiedzialnych za HR, ale dla wszystkich, którym zależy na efektywnym rozwoju biznesu i zwiększeniu konkurencyjności. To początek dłużej inicjatywy skierowanej zarówno do pracodawców jak i pracowników oraz kandydatów”.
 
Jak wskazują już wyżej wspomniane badania głównym źródłem budowania przewagi organizacji na rynku w opinii pracodawców w najbliższym czasie, stanie się nie tyle poprawa koniunktury, co wykorzystanie potencjału zasobów wewnętrznych organizacji, czyli zaangażowania i efektywności jej pracowników. Zaangażowanie pracowników zdobyło 61% głosów jako główny czynnik sukcesu firmy w najbliższej przyszłości, a koniunktura 53%.
 
Wśród prelegentów: Artur Negri – jeden z najbardziej docenianych coachów, rzecznik prasowy ICF (International Coaching Federation), Sylwia Hałas-Dej – Dyrektor ds. Programów Edukacyjnych i Rozwoju w Akademii Leona Koźmińskiego – Center of Excellence, Marlena Szymanek – (Zwyciężczyni konkursu organizowanego przez ABSL, magazyn FORBES, PwC, HAYS , “ Dossier Managera 2014” czy Magdalena Kusik, Top Employers Institute.
Partnerami wydarzenia są: Polskie Forum HR, Top Employer Institute, Zebza, Fundacja Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, a współorganizatorem firma doradcza Brandston.
 
Informacje o II Employer of the Future Forum 2014: www.pracodawcaprzyszlosci.pl
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0