Jak pobić rekrutacyjny rekord? Oni to wiedzą!

dsweRozmawiamy z Martą Remiszewską, Kierownikiem ds. Pozyskiwania Talentów w British American Tobacco o wyjątkowym projekcie rekrutacyjnym jaki zrealizowali, a zupełnie przy okazji pobili chyba Rekord Guinessa w czasie trwania procesu rekrutacyjnego i liczbie przyjmowanych do pracy osób.

 

 

 

 


 
 

HRS: Pani Marto, stanęli Państwo niedawno przed ogromnym wyzwaniem rekrutacyjnym. Na czym polegała jego trudność?
 
Marta Remiszewska: Projekt był ogromnym wyzwaniem głównie ze względu na dwa elementy: poufność naszych działań oraz skalę. Ze względu na fakt, że wszystkie działania do momentu oficjalnej konferencji prasowej były całkowicie poufne mieliśmy do minimum ograniczoną możliwość kontaktu z kandydatami a także angażowania naszej organizacji w realizację projektu. O całym przedsięwzięciu wiedział tylko zespół projektowy i tak musiało pozostać przez kilka miesięcy. A potem… zatrudnić 500 nowych pracowników w trzy tygodnie…
 
 
Na jakie czynniki trzeba zwracać szczególną uwagę aby taki projekt zakończył się sukcesem?
 
Był to niezwykle kompleksowy projekt i obok kompetencji rekrutacyjnych i znajomości rynku niezwykle ważne było również działanie zgodnie z zasadami zarządzania projektami: planowanie, zarządzanie ryzykami, zarządzanie wszystkimi zaangażowanymi stronami przy najwyższej poufności i przewidywanie możliwych konsekwencji. Nikt z nas nie realizował takiego projektu wcześniej. Musieliśmy sami przewidzieć jakie przy tej skali mogą być konsekwencje naszych decyzji np. konkretnej oferty do kandydatów, wykorzystania danego kanału komunikacji czy wreszcie procesu kontaktowania się z kandydatami, kiedy już mieliśmy na to zielone światło. Druga próba nie była możliwa… A więc: ogólnie umiejętność zarządzania projektami i nieograniczona wyobraźnia i przewidywanie konsekwencji.
 
 
Co jeszcze czeka nas podczas Państwa wystąpienia w trakcie konferencji Warszawskie Dni Rekrutacji?
 
Pokażę, że działając nieszablonowo i z pasją nie ma projektów niemożliwych i że bycie partnerem dla biznesu oznacza realizowanie czasem najśmielszych wizji. Najważniejsze to wiedzieć do czego się dąży i konsekwentnie szukać drogi… w czasie wystąpienia pokażę naszą drogę.

 
 

Dziękujemy za rozmowę.

 

Marta-Remiszewska-199x300

 

 

 
 
 
 
 
 
Marta Remiszewska-Chudy, Kierownik ds. Pozyskiwania Talentów

 
 
 
 
 
Serdecznie zapraszamy na wystąpienie pani Marty Remiszewskiej-Chudy „Wielka skala, poufność i krótki termin, czyli skuteczne zarządzanie rekrutacją z wieloma ograniczeniami.” podczas najbliższej konferencji Warszawskie Dni Rekrutacji.
 
wdr_2014_logo

 

Image courtesy of nongpimmy/FreeDigitalPhotos.net
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0