Kariera w HR – jak się rozwijać i dokąd zmierzać?

sdfghPierwszego dnia konferencji Warszawskie Dni Rekrutacji jedno z wystąpień będzie dotyczyło możliwości rozwoju w HR. Porozmawialiśmy z prelegentami panem Nikolayem Kirovem, Dyrektorem ds. Inicjatyw Strategicznych i Programów Edukacyjnych Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów i panią Sylwią Halas-Dej, Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego, udało nam się uchylić rąbka tajemnicy o czym będziemy mogli posłuchać podczas ich wystąpienia.

 

 

 

 

 

Jakie role HR pełni w dzisiejszych organizacjach?

 

Nikolay Krov: HR pełni inną rolę w organizacjach o niższym poziomie rozwoju potrzeb personalnych, gdzie często ogranicza się do prowadzenia teczek a zupełnie inną w firmach, które myślą o zatrudnionych ludziach i  ich potrzebach rozwojowych. W tym przypadku miękki HR jest bardzo rozbudowany a czasami wręcz wyjątkowo wysublimowany. W większości korporacji jednak, niezależnie od różnic występujących pomiędzy branżami, w dzisiejszym świecie biznes oczekuje efektów. Oznacza, to iż również pracownicy działu HR na każdym poziomie mają wspierać osiąganie mierzalnych efektów biznesowych.

 

 

Czym jest sukces w HR oraz jak i czy można go osiągnąć?

 
NK: Czy można w HR osiągnąć sukces? Zdefiniujmy co to znaczy! Nasza absolwentka studiów HR, będąc specjalistą w swojej dziedzinie osiągała duże sukcesy w prowadzonych przez siebie projektach, bo każde zadanie realizowała z pasją i dopilnowywała do końca. Szefowie raz na kwartał proponowali jej awans na stanowisko menedżerskie. Ona za każdym razem odmawiała, bo wiązałoby się to ze zmianą zakresu obowiązków w kierunku, który jej nie interesował. Miała świadomość w czym jest dobra i w jakim kierunku chce się rozwijać a stanowiska menedżerskie by jej to uniemożliwiły. Szefowie oceniali jej pracę bardzo wysoko i coraz częściej naciskali aby objęła stanowisko kierownicze. Rezultat? Aby mogła się rozwijać w wybranym przez siebie kierunku musiała odejść z firmy!

Dla każdego z nas  sukces będzie wyglądał inaczej. Dla jednych, doskonalenie wiedzy i umiejętności w wybranej przez siebie dziedzinie HR i praca z ludźmi dla innych sukcesem jest wejście do Zarządu a wtedy mamy do czynienia z zupełnie innym rodzajem pracy z ludźmi.

 

 

Jak z sukcesem współpracować z Zarządem?

 
Sylwia Hałas-Dej: Aby móc to robić efektywnie potrzeba trzech elementów. Po pierwsze,  zrozumienie potrzeb biznesowych swojej firmy. Po drugie, efektywne wspieranie menedżerów i po trzecie pracownicy działu HR, niezależnie od poziomu swojego stanowiska, mogą wnosić wartość do biznesu, pod warunkiem że otrzymali odpowiednie do swojego poziomu wiedzę i narzędzia.

 

 

Co czeka na nas podczas Państwa wystąpienia w ramach konferencji Warszawskie Dni Rekrutacji?

 
SHD:Na konferencji opowiemy jak można świadomie kierować własnym rozwojem w zakresie HR oraz jakie są różnice pomiędzy rolą jaką pełni HR w organizacjach będących na różnych poziomach swojego rozwoju.

 

Dziękujemy za rozmowę.

 

 
 

Obraz14

 

 

 

 

Nikolay Kirov, Dyrektor ds. Inicjatyw Strategicznych i Programów Edukacyjnych Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów

 

 

 

halas_MG_9454_3-300x300

 

 

 

 

Sylwia Halas-Dej, Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego

 

 

Serdecznie zapraszamy na wystąpienie pana Nikolaya Kirova i pani Sylwii Halas-Dej „HR na ścieżkach rozwoju – jak się rozwijać i dokąd zmierzać?” pod czas najbliższej konferencji Warszawskie Dni Rekrutacji.

 

 

wdr_2014_logo

 

Image courtesy of samuiblue/FreeDigitalPhotos.net

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0