Rekrutacja jak z księżyca i inne trendy HR

linkedin-chocolates_lJak pozyskać cennych pracowników za pomocą portali społecznościowych, gier na Facebooku, rozmowy przez smartfona i… łazika księżycowego? W którym kierunku podąża branża rekrutacyjna w Polsce, jak zmienia się rynek pracy i jakie nowoczesne technologie można wykorzystać w rekrutacji? O tym będzie mowa na zbliżającym się Międzynarodowym Kongresie Rekrutacji i HR 2013 w Warszawie.

 


Eksperci światowego formatu, przedstawiciele polskich firm z branży HR oraz agencji zatrudnienia na czele z Władysławem Kosiniak-Kamyszem, Ministrem Pracy i Polityki Społecznej, debatować będą we wtorek, 26 listopada 2013, w centrum konferencyjnym Adgar Plaza w Warszawie na temat przyszłości branży rekrutacyjnej.

Konferencję organizuje Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia, największa w Polsce branżowa organizacja pracodawców, która zrzesza agencje specjalizujące się w rekrutacji, doradztwie personalnym, pracy tymczasowej i outsourcingu. Wydarzenie to zostało przygotowane we współpracy z „The Global Recruiter”. Po raz pierwszy w Polsce, branża rekrutacyjna może pochwalić się wydarzeniem przygotowanym na taką skalę, z udziałem polskich i międzynarodowych ekspertów, których podejście z pewnością wzbogaci nasze spojrzenie na rynek pracy i sprawy związane z rekrutacją i HR – mówi Jarosław Adamkiewicz, prezes SAZ. – Współpraca z magazynem „The Global Recruiter” sprawiła, że kongres nabierze szczególnie eksperckiego wymiaru. Wymiana poglądów podczas tego wydarzenia będzie z pewnością niezwykle owocna.

Anna Wicha, członek zarządu Eurociett (European Confederation of Private Employment Agencies, organizacji reprezentującej europejskie agencje zatrudnienia) omówi problem dopasowania ofert pracy do obecnych na rynku pracy kandydatów, a także dobrania kandydatów do zadań, których wykonania oczekują od nich pracodawcy. Tomasz Szpikowski, prezes i właściciel agencji Bergman Engineering, opowie o contractingu i specjalistach XXI wieku i o tym, jak pozyskują ich globalne firmy. Dyrektor zarządzający Hays Poland, Michał Młynarczyk, przedstawi sposoby zwiększenia efektywności kampanii rekrutacyjnych poprzez innowacyjny sposób rekrutacji – grywalizację, który korzysta z mediów społecznościowych i wykorzystuje elementy gier. Przedstawiciel agencji komunikacji zintegrowanej Hypermedia Isobar omówi zaś pionierski projekt rekrutacyjny tej firmy. Dzięki pojazdowi zdalnie sterowanemu, niczym łazik księżycowy, każdy potencjalny kandydat mógł zwiedzić jej biuro. To nie jedyna innowacyjna technologia, o której będzie mowa podczas kongresu – Marcin Sieńczyk z eRecruiter.pl opowie o nowinkach technologicznych, które już dziś odmieniają oblicze rekrutacji. To m.in. rozmowy kwalifikacyjne online i rekrutacja ze smartfonem lub tabletem przy użyciu aplikacji mobilnej.

Podczas kongresu będzie się można zapoznać z ofertami firm, których produkty i usługi wspomagają proces rekrutacji, jak również zarządzanie kapitałem ludzkim i relacje z klientami. Wydarzenie zostanie zakończone uroczystą galą wręczenia statuetek „Najbardziej Pożądani Pracodawcy 2013 w opinii specjalistów i menedżerów” przyznawanych przez Antal International, międzynarodową firmę executive recruitment.

Organizatorzy konferencji: Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, The Global Recruiter
Partner Główny: Polskie Forum HR
Partnerzy: Ogólnopolski Konwent Agencji Pracy, HRM Institute
Sponsorzy: HAYS Poland, Sadkowski i Wspólnicy
Patroni Medialni: Personel i Zarządzanie, Magazyn Rekruter, Pracuj.pl, Gazetapraca.pl, Goldenline.pl, monsterpolska.pl, HRStandard.pl, HR Biznes.pl, Jobs.pl, eGospodarka.pl, forbes.pl, CentrumRekrutacyjne.pl, Outsourcing &More, OutsourcingPortal.pl

Więcej informacji znajduje się na stronie:  http://saz.org.pl/konferencja2013/

O Stowarzyszeniu Agencji Zatrudnienia
Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia (SAZ) to największa w Polsce branżowa organizacja pracodawców zrzeszająca agencje specjalizujące się w dostarczaniu wybranych usług HR: rekrutacji stałej do pracy w kraju i za granicą na różne szczeble organizacji, doradztwa personalnego, pracy tymczasowej i outsourcingu.

O The Global Recruiter
The Global Recruiter to magazyn skierowany do specjalistów z branży rekrutacyjnej, który od ponad dekady informuje o najważniejszych trendach, wydarzeniach i rozwiązaniach w tym sektorze na całym świecie.

 

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0