Płatne staże dla wybranych

best oneNiektóre firmy mają programy nastawione na edukację stażystów, inne traktują ich jak darmową siłę roboczą do najprostszych i najbardziej żmudnych prac. Część wybiera stażystów podczas procesu rekrutacji, część bierze każdego chętnego. Jedni płacą, inni każą pracować tylko za papierek o odbyciu praktyki.

Problem dostrzegli wreszcie sami pracodawcy. – Zalew słabej jakości staży i praktyk powoduje, że wielu absolwentów jest nieprzygotowanych do podjęcia pracy. Stąd nasza inicjatywa, by stażowanie przestało być fikcją i stało się skutecznym narzędziem w rekrutacji do pracy – mówi Piotr Palikowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. Razem z 50 dużymi i znanymi firmami PSZK opracowało zbiór norm i standardów dotyczących staży i praktyk.

Program Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk zakłada m.in.: staż odbywać się będzie na podstawie ustalonego programu, pod nadzorem mentora, gwarancje ubezpieczenia zdrowotnego oraz  jeżeli staż/praktyka będzie trwała ponad miesiąc, powinna być płatna. PSZK chce przyznawać Znak Jakości firmą, które wdrożą zasady Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk.

źródło: Metro

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0