Korzyści z coachingu.

file000500940833Coaching jest procesem o charakterze interaktywnym, który ma za zadanie odkrywać indywidualny potencjał danej osoby oraz poszerzyć jej kompetencje. Sesja coachingowa przydatna jest dla ludzi, którzy dążą do rozwoju osobistego, jak i również zawodowego. Osoby biorące udział w sesji często odczuwają, że stoją w miejscu i nie są w stanie się już rozwijać, brakuje im motywacji do działania, jednak mają one wysoką samoświadomość i wykazują gotowość do wprowadzenia zmian w swoim życiu.

 

 

 

Coaching jest przydatny wówczas, gdy należy się w odpowiedni sposób przygotować do zmiany zawodowej oraz gdy mamy do czynienia z wypaleniem zawodowym.  Warto wspomnieć o tym, że relacje coacha z klientem oparte są na partnerstwie- coach nie występuje tutaj w roli eksperta, lecz jest osobą, która może w pewien sposób ukierunkować daną osobę na drogę, która prowadzi do osiągnięcia jej celu. Aby człowiek mógł odkryć siebie na nowo, coach zmusza go do przemyśleń nad rzeczami, których wcześniej nie brał pod uwagę.

 

Za pomocą coachingu można odkrywać wrodzone talenty czy umiejętności. Indywidualne sesje pomagają ludziom uczyć się, w jaki sposób należy podejmować bardziej trafne decyzje, co prowadzi do polepszenia się efektów działania. Aby w pełni cieszyć się efektami wynikającymi z coachingu, należy wdrażać wyniki sesji coachingowych w życie.

 

Powody, dla których warto zainwestować w coaching:
– poprawienie indywidualnych wyników
– radzenie sobie ze słabymi wynikami
– poprawienie wydajności
– planowanie kariery i rozwoju osobistego
– utrzymanie klimatu kontynuacji uczenia się
– przyspieszenie zmian organizacyjnych
– pomoc w utrzymaniu równowagi między życiem rodzinnym, a pracą

 

Development Dimensions International przeprowadziło naukowe badania na temat tego jaki wpływ ma coaching na osoby korzystające z niego:
– 46% ankietowanych stwierdziło, że coaching ma wspaniały wpływ
– 45% ankietowanych stwierdziło, że coaching ma umiarkowany wpływ
– 8% ankietowanych stwierdziło, że coaching ma mały wpływ
– 1% ankietowanych stwierdziło, że coaching ma niewielki wpływ

 

Podsumowując 91% osób, które wzięły udział w badaniu jest zdania, że sesje coachingowe mają znaczący wpływ na ich życie. Nie ma wątpliwości, że coaching poprawia efektywność w organizacji i przyspiesza proces uczenia się. Zwrot z inwestycji przeznaczonych na coaching może wynieść nawet 600%. Np. menedżerowie, którzy byli zaangażowani w coaching spostrzegli wzrost w efektywności, poprawieniu relacji z bezpośrednimi podwładnymi czy kolegami oraz o wiele większą satysfakcję z pracy. Coaching oprócz korzyści materialnych, przynosi również korzyści w postaci nie materialnej.

 

autor: Anna Mączyńska, Personia

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0