Dlaczego uczelnie wyższe kształcą bezrobotnych?

file0001117235907Według szacunków Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami bezrobocie wśród absolwentów uczelni wyższych może sięgnąć w tym roku aż 30 procent. Na pewno jednym z powodów tej sytuacji jest zjawisko tzw. „luk kompetencyjnych”, czyli rozbieżności między oczekiwaniami rynku pracy, a tym co studenci wynoszą ze studiów.

 

Kwestią luk kompetencyjnych zajęli się studenci Wydziału Zarządzania AGH, zrzeszeni w Kole Naukowym KADRA. Co roku pytają oni pracodawców, jakich umiejętności brakuje absolwentom uczelni wyższych. W zeszłym roku największymi brakami okazały się: umiejętność podejmowania samodzielnych decyzji, terminowość czy umiejętność autoprezentacji.

 

Wyniki tegorocznego badania zaprezentowane zostaną podczas Human Resources Management Forum – konferencji naukowej poświęconej tematyce rozwoju kapitału ludzkiego, która odbędzie się 22 i 23 maja 2013 na Wydziale Zarządzania AGH w Krakowie.

 

W ramach konferencji planowany jest panel dyskusyjny na temat roli szkolnictwa wyższego w dzisiejszej gospodarce. Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, a także środowisk akademickich i biznesu.

 

Ale HRMF to nie tylko prezentacja danych i dyskusja na ich temat. Ważnym elementem projektu jest cykl wykładów, prelekcji oraz warsztatów poświęconych zarządzaniu zasobami ludzkimi, warsztatowi trenerskiemu oraz przedsiębiorczości, prowadzonych przez specjalistów oraz autorytety w swojej dziedzinie. Ich celem jest zasypywanie zdiagnozowanych uprzednio luk.

 

 

Więcej informacji na pod adresem:  http://www.facebook.com/hrmf.krakow

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0