Rusza pierwsza edycja konferencji: Młodzi na rynku pracy

lupaOd kilku lat młodzi ludzie mają problemy z odnalezieniem się na rynku pracy. Wiele firm stara się zmienić tę niekorzystną sytuację poprzez aktywne szukanie nowych pracowników. Jedną z nich jest Krajowy Rejestr Długów, który 24 stycznia 2012 roku w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej organizuje konferencję „Młodzi na rynku pracy” – pierwsze wydarzenie tego typu poświęcone zagadnieniu zatrudnienia w aglomeracji wrocławskiej.

 

Celem spotkania jest m.in. przybliżenie młodym ludziom procesu rekrutacyjnego, z którym często mierzą się na początku drogi zawodowej. Adresatami konferencji są studenci i absolwenci wrocławskich uczelni – osoby poszukujące stabilnej pracy we Wrocławiu, która pozwoli im zamieszkać i utrzymać się w stolicy Dolnego Śląska. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jak budować własną markę, jak wygląda sytuacja młodych osób na rynku pracy we Wrocławiu, a także jak znaleźć stabilne zatrudnienie w stolicy Dolnego Śląska.

 

Podczas konferencji w jednym miejscu spotkają się przedstawiciele różnych dziedzin związanych bezpośrednio z rekrutacją i komunikacją wizerunkową oraz młodzi ludzie zainteresowani zaplanowaniem swojej ścieżki kariery. W trakcie wydarzenia poznamy m.in. strategię działań Wrocławia, których celem jest budowa miasta kreatywnego, przyjaznego biznesowi i przedsiębiorcom. Przedstawi ją Maciej Rojowski z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać oczekiwania pracodawców wobec młodych osób oraz dowiedzieć się, gdzie wrocławskie firmy poszukują kandydatów do pracy.    Kwestię   wykorzystania   mediów   społecznościowych   w   rekrutacji   omówi   Karol Wnukiewicz z Brand24.pl.

 

O tym jak świadomie zarządzać swoją karierą opowie z kolei Szymon Sikorski z agencji Publicon, a Paweł Tkaczyk, właściciel agencji reklamowej MIDEA, zaznaczy rolę budowania własnej marki na rynku pracy. Prelekcje wygłoszą także przedstawiciele Krajowego Rejestru Długów, cenionego pracodawcy w Polsce. Konferencja udzieli potencjalnym kandydatom odpowiedzi na nurtujące ich pytania, być może stanie się również inspiracją do aktywniejszego poszukiwania pracy.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, dlatego obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Podczas konferencji poza uczestnictwem w prelekcjach, będzie można skorzystać z porad profesjonalnych doradców zawodowych, którzy pomogą w określeniu kompetencji potrzebnych do zdobycia pracy w branży finansowej. Warto więc przynieść ze sobą swoje CV.

 

Potwierdzeniem wyjątkowej idei spotkania jest fakt, iż Prezydent Wrocławia objął wydarzenie Patronatem Honorowym. Współpracę przy konferencji zadeklarowały takie instytucje jak: Powiatowy Urząd Pracy, Wrocław Career EXPO, Ponadregionalna Sieć Aniołów Biznesu – Innowacja, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A., Rzetelna Firma, Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych (INES) oraz biura karier uczelni wyższych i organizacje studenckie.

Program oraz inne informacje na temat wydarzenia są dostępne na: www.mlodzinarynkupracy.pl

Obowiązkowa rejestracja znajduje się pod adresem: www.mlodzinarynkupracy.pl/rejestracja/

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0