Polacy nie zamierzają w tym roku zmieniać pracy

balonyJak wynika z badania przeprowadzonego dla On Board PR Ecco Network przez Instytut Homo Homini, większość pracujących Polaków (61 proc.) przyznaje, że w ciągu najbliższego roku nie zamierza zmieniać swojego obecnego miejsca zatrudnienia. Przeciwnego zdania jest co dziesiąty badany, a 16 proc. deklaruje, że chciałoby, lecz aktualna sytuacja na rynku pracy im na to nie pozwala.

 

Sytuacja na rynku pracy sprawia, że znacząca grupa Polaków nie zamierza w tym roku zmieniać miejsca pracy. Z punktu widzenia pracodawców będzie to ważny czas. W komunikacji wewnętrznej niewątpliwie znaczenia nabierze budowanie zaangażowania pracowników oraz skuteczne motywowanie. Ważne będzie również na ile firmy będą potrafiły wykorzystać pomysły i innowacje swoich pracowników w budowaniu przewagi konkurencyjnej – komentuje Katarzyna Rek z On Board PR Ecco Network.

 

pr

 

W obliczu kryzysu zmiana miejsca zatrudnienia jawi się badanym jako zbędne ryzyko, to źródło tak wysokiego odsetka odpowiedzi osób nie planujących zmiany pracy. Możliwość pracy jest dla nich wartością, która ustępuje w hierarchii ważności komfortowi pracy, a także ewentualnym aspiracjom zawodowym – wyjaśnia Marcin Duma z Instytutu Homo Homini.

 

Badanie zostało zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na losowo-kwotowej próbie, stanowiącej liczebną reprezentację cech demograficznych dla ogółu pełnoletnich aktywnych zawodowo mieszkańców Polski z zachowaniem rozkładów terytorialnych (dane wg GUS). Wielkość próby wynosiła 1086 jednostek.

 

Źródło: On Board PR Ecco Network

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0