Wyróżnienie w konkursie „100 PROCENT Nagrody Wolontariatu Pracowniczego” dla PTC

Polska Telefonia Cyfrowa została wyróżniona, w ramach konkursu „100 PROCENT Nagrody Wolontariatu Pracowniczego” za projekt Świąteczna Aukcja Charytatywna. Nasz projekt został doceniony spośród 17 nadesłanych zgłoszeń w kategorii Program Wolontariatu Pracowniczego. Otrzymał  99% na 100% możliwych punktów i znalazł się w pierwszej trójce najlepszych programów w tej kategorii.


Świąteczna Aukcja Charytatywna już od 2002 roku w okresie przedświątecznym mobilizuje pracowników PTC do działania na rzecz innych. W  tym roku na projekt składają się warsztaty z udziałem pracowników i ich dzieci, projekty wolontariacie „Prezenty pełne pasji” oraz aukcja, na której licytowane są przytulanki zaprojektowane i przygotowane w ramach wolontariatu rodzinnego. Wylicytowana przez pracowników kwota z aukcji zostanie następnie podwojona przez firmę. W ramach dziesięciu aukcji świątecznych pracownicy i firma przekazali ponad 800 000 złotych na pomoc dla potrzebujących. Tegoroczne środki zostaną przekazane na potrzeby dzieci, uczestników programu Akademia Przyszłości, realizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna.


Ta nagroda ta uhonorowanie naszych pracowników, którzy co roku z tak wielką pasją i zaangażowaniem włączają się w pomaganie najmłodszym. Dlatego chciałabym im za to serdecznie podziękować i pogratulować – powiedziała Magdalena Gera – Pikulska, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Polityki Personalnej w PTC.


Kapituła konkursu w swoim uzasadnieniu wskazała na szczególny atut programu czyli umożliwienie  pracownikom zaangażowania się w różny sposób, począwszy od wolontariatu, a skończywszy na udziale w aukcji. Doceniona została także innowacyjność działań podejmowanych w ramach projektu i spójność oraz organizacja systemu jako całości. Aukcja pracownicza jest autorskim pomysłem, co w dużej mierze świadczy o kreatywności firmy i gotowości na szersze zmiany. Wyróżnione zostało także zrozumienie dla wagi budowania relacji beneficjent – pracownik, pracownik – firma – na każdym etapie.


Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu. Zwycięskie projekty zostały wyłonione przez Kapitułę w skład której weszli: Mirella Panek-Owsiańska, Prezeska Zarządu, Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Dariusz  Pietrowski Prezes Zarządu Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie,  Piotr  Onikki-Górski  dyrektor Biura Kontaktów Społecznych Business Centre Club, Krzysztof Więckiewicz, Dyrektor Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej


Źródło: T-mobile

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0