Asystentkę tymczasową zatrudnię na stałe

Coraz więcej firm w Polsce decyduje się na zatrudnienie asystentów, specjalistów średniego i wyższego szczebla, a nawet kadry zarządzającej w oparciu o umowę o pracę tymczasową. Przełom stanowi tymczasowe zatrudnianie Plant Managerów, Dyrektorów Sprzedaży oraz Dyrektorów Finansowych. Praca tymczasowa jest elastycznym rozwiązaniem dla obu stron, tj. Pracownika oraz Pracodawcy Użytkownika, dlatego na każdym szczeblu zawodowym można ją zastosować.

 

Spośród wszystkich stanowisk umysłowych w pracy tymczasowej, stanowiska Asystentki Prezesa cieszą się największym zainteresowaniem kandydatów. Na jedno ogłoszenie aplikuje około dwustu osób. Jak więc wśród tylu nadesłanych aplikacji odnaleźć i wybrać tę właściwą? To wyzwanie dla Rekruterów.

 

Asystentka w dzisiejszych czasach musi mieć ukończone studia wyższe, znać biegle angielski, a najlepiej dwa języki obce, posiadać prawo jazdy kat. B, doskonale poruszać się w pakiecie MS Office, bardzo dobrze organizować czas pracy i koniecznie musi mieć opanowaną sztukę dyplomacji. Dodatkowo musi być wielozadaniowa, a przy tym lojalna i zmotywowana do zostania w firmie na dłużej, najlepiej na stałe. Na rynku podaż Kandydatów spełniających powyższe wymagania jest duża, więc w czym tkwi wspomniane wyżej „wyzwanie”? Czy dysponując szerokim wachlarzem testów selekcyjnych możemy mieć jeszcze trudności w wyborze? Otóż tak, jeżeli nie zmienimy podstawowego kryterium poszukiwań. Zamiast szukać najlepszej, znajdźmy najbardziej optymalną osobę do firmy.

 

Optymalną, czyli taką, która będzie mogła nauczyć się czegoś nowego, rozwinąć swoje kompetencje i nie odejdzie za pół roku z powodu braku wyzwań na stanowisku. Nie zapominajmy również o dopasowaniu Kandydata do kultury organizacyjnej firmy. W agencji pracy tymczasowej Rekruter współpracując z wieloma Klientami ma możliwość poznania gamy odmiennych kultur organizacyjnych. Każdorazowo Specjalista ds. Rekrutacji przed rozpoczęciem rekrutacji spotyka się z Klientem i omawia profil selekcyjny poszukiwanej osoby. Sukces odpowiedniego dopasowania Asystentki tkwi w bezpośrednim poznaniu Prezesa oraz jego potrzeb.

 

W obecnych czasach firmy stawiają na wysoką efektywność pracownika tuż po zatrudnieniu. Pracując w oparciu o umowę o pracę tymczasową pracownik, który się sprawdzi i pozytywnie przejdzie okres na jaki zawarta została umowa, ma pierwszeństwo do zatrudnienia na stałe w firmie Pracodawcy Użytkownika .

 

Praca tymczasowa jak sama nazwa mówi dotyczy pewnego okresu, jednak nie da się ukryć, że znaczna część Asystentek tymczasowych zostaje zatrudniona na stałe bezpośrednio w firmie Klienta..

Autor: Katarzyna Kapłan, Starszy konsultant Randstad

 

randstad_rps4826
 
 
 
 
 
 
 

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0