Bezrobocie w lipcu wyniosło 12,3%

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła na koniec lipca 12,3%, tym samym spadła w stosunku do czerwca o 0,1 pkt procentowego. Dla porównania w lipcu poprzedniego roku wskaźnik ten wynosił 11,8%.


Z informacji podanych przez GUS wynika, że w lipcu liczba osób bezrobotnych była mniejsza niż w poprzednim miesiącu o 11,2 tys. osób. i wynosiła 1953,2 tys. osób. W ujęciu rocznym liczba bezrobotnych wzrosła o 90 tys. osób.


Z danych przedstawionych przez GUS wynika, że wzrosła liczba osób nowo zarejestrowanych. W czerwcu 2012 roku zarejestrowano w ewidencji bezrobotnych  176,5 tys. osób, a w lipcu już 212,8 tys. osób. Natomiast w lipcu 2011 roku zarejestrowano 198,5 tys. osób.


Liczba osób wyłączonych z ewidencji bezrobotnych jest niższa niż w poprzednim miesiącu: w lipcu wyłączono z ewidencji 224 tys. osób, podczas gdy w poprzednim miesiącu wyłączono 226 tys. osób.


W lipcu urzędy pracy dysponowały 44,1 tys. ofertami pracy. Jest to liczba ofert niższa niż w czerwcu (44,4 tys.) i mniejszą niż przed rokiem (45 tys. ofert).


Źródło:
Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0