Bankowość odbudowuje kadry

Po ostrych cięciach etatów w 2009 r., kiedy pracę straciło kilka tysięcy osób, banki znowu prowadzą nabór. W 2010 r. prawie połowa zlikwidowanych etatów została reaktywowana. Jeszcze tylko kilka banków zwalniało pracowników w ramach rozpoczętych wcześniej programów restrukturyzacji zatrudnienia. Większość zatrudniała. I jak podaje Puls Biznesu, będzie nadal zatrudniać.

Zwiększanie sił sprzedażowych zapowiedział wczoraj Luigi Lovaglio, wiceprezes Pekao. Rosnąć ma głównie liczna sprzedawców zajmujących się kredytami konsumenckimi, ale też hipotecznymi oraz obsługą małych i średnich firm.

Po trzech kwartałach 2010 r. w branży pracowało 177 985 osób, czyli o 3 tys. więcej niż w końcu 2009 r. — wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego. Po lekturze raportów banków można szacować, że taki stan zatrudnienia utrzymał się również w IV kwartale.

Liczba zatrudnionych wciąż jest niższa niż w szczycie bankowej koniunktury w 2008 r., kiedy przekraczała 181 tys. osób. Powoli zbliża się jednak do poziomu sprzed kryzysu. Obecnie w branży pracuje niemal tyle osób, ile w III kw. 2008 r.

Źródło: Puls Biznesu

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0