Łatwiej znajdziesz kandydata w GoldenLine

Zaawansowana wyszukiwarka kandydatów GoldenLine to nowe narzędzie w rękach pracodawców, headhunterów i agencji rekrutacyjnych do poszukiwania pracowników. Wyszukiwarka pozwala pracodawcom precyzyjne dotrzeć do kandydatów spełniających wymagania oferty pracy. Po miesiącu od wprowadzenia wyszukiwarki, rekruterzy korzystają z tysiąca kont z dostępem do zaawansowanych narzędzi wyszukiwania kandydatów.

Używając zaawansowanej wyszukiwarki kandydatów firmy mogą prowadzić kilka procesów rekrutacyjnych jednocześnie, a przede wszystkim precyzyjnie wyszukać profile kandydatów zgodne z wymaganiami stanowiska. Jest to możliwe dzięki funkcjonalnościom do przeszukiwania profili kandydatów w GoldenLine. Rekruter może wyszukiwać informacje z całego profilu w GoldenLine lub jego części.

Zaawansowana wyszukiwarka filtruje dane związane z doświadczeniem zawodowym i zainteresowaniami, jakie kandydat udostępnił w swoim profilu. Filtrowanie profilu odbywa się według kryteriów wyszukiwania podanych przez pracodawcę, takich jak: nazwa firmy (aktualne miejsce zatrudnienia lub poprzednie), branża, rodzaj uczelni, poziom wykształcenia, województwo, miasto lub słowo kluczowe – podane przez rekrutera.

Zaawansowana wyszukiwarka to produkt przygotowany dla firm, które chcą efektywnie i sprawnie  dotrzeć do wykwalifikowanych pracowników. – komentuje Monika Samojlik, Marketing Manager w GoldenLine.

Jeżeli często wyszukujemy kandydatów o podobnych cechach pomocna będzie funkcjonalność zapamiętywania schematów wyszukiwania. Polegają one na zapisaniu najczęściej używanych kryteriów wyszukiwania w swoim panelu w GoldenLine, do których zawsze możemy wrócić i użyć ich ponownie.

Dodatkowe funkcjonalności ułatwiają przepływ informacji, mam tutaj na myśli przede wszystkim prezentację oferty pracy osobom o odpowiednim profilu zawodowym (selekcja w oparciu o branże, nazwy firm czy uczelni) i w odpowiedniej lokalizacji (wybór miast lub województw), a szczególnie kontakt z aktywnymi użytkownikami GoldenLine. – mówi Klara Zajlich, HR Operations Manager z agencji rekrutacyjnej Stonewell Group Sp. z o.o.

Kolejnym udogodnieniem są tzw. schowki, które umożliwiają zapisywanie profili wyszukanych kandydatów z podziałem na różne stanowiska. W efekcie pracodawca tworzy indywidualną bazę kandydatów w jednym miejscu, którą może wykorzystać przy kolejnych procesach rekrutacyjnych i w każdej chwili wygodnie przeglądać. Obecnie 90% firm, które posiadają zaawansowaną wyszukiwarkę korzysta aktywnie z opcji schowków.

Branża HR o wyszukiwarce:

Agata Furman, Head of Recruitment w firmie Luxoft Poland

Nowa zaawansowana wyszukiwarka znajduje teraz o wiele więcej trafionych profili, niż jej starsza i prostsza wersja . Jest intuicyjna w obsłudze i w miarę dokładna. Dużym plusem jest fakt, że można pisać wiadomości do każdej wyszukanej osoby.

Bardzo pomocną funkcjonalnością jest okienko “konwersacja”, dzięki któremu widzimy historię kontaktów z danym kandydatem i ich treść oraz możliwość powrotu do ostatniego wyszukiwania oraz zapisywania wyszukiwań.
Możliwość „katalogowania” kandydatów w swoich schowkach i robienia własnych notatek przy profilach to także duże udogodnienie – pomaga lepiej zarządzać pracą oraz profilami.
W mojej opinii nowa wyszukiwarka jest bardzo przydatnym narzędziem w codziennej pracy.

Klara Zajlich, HR Operations Manager z agencji rekrutacyjnej Stonewell Group Sp. z o.o.
Uruchomienie wyszukiwarki w GoldenLine odczuwalnie usprawniło komunikację między pracodawcą, firmą doradztwa personalnego, a potencjalnym kandydatem, ponieważ  dzięki wyszukiwarce procesy selekcji kandydatów są bardziej precyzyjne i – co moim zdaniem kluczowe – przebiegają znacznie szybciej.

W zależności od potrzeb rekrutacyjnych pracodawca ma dostęp do 3 rodzajów kont zaawansowanej wyszukiwarki: Standard, Plus, Pro. Różnica pomiędzy nimi polega na ograniczeniach związanych z liczbą wyników wyszukiwania i kont, do których headhunter może wysłać wiadomość. Cena miesięcznej licencji za korzystanie z wyszukiwarki jest równa cenie dwutygodniowej oferty pracy opublikowanej na portalu pracy. Więcej o zaawansowanej wyszukiwarce można przeczytać tutaj: http://www.goldenline.pl/wyszukiwarka/o-wyszukiwarce


Źródło: GoldenLine.pl

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0