Mapa wynagrodzeń Polaków w 2010 roku

Ile zarabiają Polacy? Pytanie to można uznad za banalne, bo każdy z nas wie, ile zarabia. Z drugiej jednak strony w większości mamy poczucie, że inni zarabiają więcej. Jak jest naprawdę? Czy w informacjach prasowych faktycznie podawane są znacznie wyższe płace niż w rzeczywistości otrzymujemy?

Na jakim poziomie kształtowały się płace w poszczególnych regionach Polski? Według wyników Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń w czołówce najlepiej zarabiających znalazły się osoby zatrudnione w firmach usytuowanych w województwie mazowieckim (4 500 PLN).

Stosunkowo wysokie zarobki (mediana na poziomie 3 700 PLN) otrzymywali także pracownicy w pomorskim i dolnośląskim. Najniższe płace wystąpiły w województwie lubelskim (2 765 PLN). Przedostatnie miejsce pod względem wysokości wynagrodzeo, z medianą płac na poziomie 2 800 PLN, zajęły ex aequo podkarpackie, świętokrzyskie i warmiosko-mazurskie.

Szczegółowe informacje o zarobkach w poszczególnych regionach znajdą Państwo w  raporcie MAPA WYNAGRODZEŃ POLAKÓW W 2010 ROKU firmy Sędlak&Sędlak.

Pobierz raport

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0