Randstad rozpoczyna rekrutację dla MSZ

W drugiej połowie 2011 roku Polska obejmie Przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Randstad, jako wyłoniony w przetargu wykonawca zlecenia MSZ, przeprowadzi rekrutację zatrudnianych na czas Prezydencji 80 pracowników obsługujących spotkania unijnych urzędników.

Co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie Unii Europejskiej sprawuje Prezydencję, czyli przewodniczy pracom Rady Unii Europejskiej, co wiąże się z obowiązkiem organizacji szeregu spotkań na szczeblach ministerialnych, eksperckich oraz roboczych.

Zadaniem rekrutowanych przez Randstad dla MSZ pracowników, zwanych oficerami łącznikowymi, będzie opieka nad zagranicznymi delegacjami przyjeżdżającymi do Polski na najwyższe rangą, nieformalne posiedzenia ministerialne. W każdym z nich będzie uczestniczyło co najmniej 26 oficerów łącznikowych (przynajmniej jeden dla każdego z przyjeżdżających do Polski krajów członkowskich UE).

Oficerowie będą przede wszystkim dbali o sprawną organizację przejazdów i spotkań oraz opiekę nad zagranicznymi delegacjami. Do ich zadań należeć będzie zapewnienie przepływu informacji między delegacją a organizatorami spotkania. Będą towarzyszyć delegacji w drodze na spotkania i ze spotkań, nadzorować obsługę logistyczną delegacji, koordynować jej kontakty z dziennikarzami, na bieżąco dostarczać informacji dotyczących planu, miejsca spotkania, ewentualnych zmian w programie, itp.

Podstawowa grupa oficerów łącznikowych ma liczyć 80 osób, choć zostanie również utworzona „grupa rezerwowa”, licząca około 25 osób. Jest to podyktowane koniecznością zapewnienia równoczesnej obsługi dwóch spotkań odbywających się w tym samym czasie. Randstad zrekrutuje również osoby, które będą koordynować pracę oficerów.

Najważniejsze kryteria wyboru kandydatów to dobra znajomość minimum dwóch języków obcych (angielskiego oraz języka kraju delegacji, którą dany oficer będzie się zajmował), zdolności organizacyjne, odporność na stres, komunikatywność, umiejętność funkcjonowania w środowisku wielokulturowym, dyscyplina i punktualność, dyspozycyjność oraz wysoka kultura osobista. Ponadto, wymagana będzie ogólna wiedza na temat UE, orientacja w bieżących wydarzeniach w Polsce oraz w kraju danej delegacji, a także wiedza na temat ich społeczeństw i kultury. Będzie również brane pod uwagę doświadczenie kandydata w pracy w środowisku międzynarodowym oraz przy projektach zespołowych wymagających dobrej organizacji.

Obowiązki oficera łącznikowego nie będą wymagały codziennego zaangażowania. Na przestrzeni półrocza Prezydencji, każdy z zatrudnionych przez MSZ oficerów łącznikowych będzie miał za zadanie obsłużyć około 17  jedno- lub dwudniowych spotkań dyplomatów. Obsługa jednego spotkania to około 3 – 4 dni pracy (od poprzedzającego pracę briefingu organizacyjnego, a następnie odbioru delegacji z lotniska dzień przed spotkaniem, po jej wyjazd, często dzień po zakończeniu spotkania). Średnio faktyczne prace będą dotyczyły od 10 do 15 dni w miesiącu. W sierpniu ze względu na wakacyjną przerwę w unijnych instytucjach, spotkania Prezydencji nie będą się odbywać, stąd zaangażowanie oficerów w tym okresie będzie na minimalnym poziomie. Praca ta będzie się również wiązać z częstymi podróżami.

Rekrutacja oficerów potrwa do marca br. Później odbędą się szkolenia m.in. z protokołu dyplomatycznego, zasad logistyki i organizacji spotkań w Polsce.

O stanowiska objęte projektem mogą ubiegać się nie tylko Polacy, ale również obcokrajowcy biegle znający język polski, który będzie językiem roboczym Prezydencji.

Szczegóły rekrutacji będą ogłaszane w prasie codziennej oraz portalach zatrudnienia, a także na stronie internetowej Randstad www.randstad.pl.

Źródło:Randstad Sp. z o. o.

1 komentarz
  1. Reply
    Wafaa 20 lutego 2012 at 21:24

    skoro tak latwo dal sie zernokspidowac, to chyba z niego agent kiepski? o sowich brakach nie mowi, wszystko zwala na dziennikarzy

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0