Kraków czwarty na liście rozwijających się miast outsourcingowych

CracowKraków awansował z piątej na czwartą pozycję w dorocznym rankingu 50 czołowych rozwijających się miast w dziedzinie outsourcingu, prowadzonym przez firmę doradczą Global Services-Tholons.

Jak poinformowało w piątek Stowarzyszenia IT i Business Process Services ASPIRE, które zrzesza największe firmy outsourcingowe w Krakowie, w tegorocznym rankingu Kraków wyprzedziły takie miasta jak: Cebu City na Filipinach oraz Szanghaj i Beijing w Chinach.

Równocześnie Kraków umocnił swoją pozycję jako numer jeden w Europie. Wyprzedził m.in. Pragę (14. miejsce), Budapeszt (22. miejsce), Belfast (25. miejsce) oraz Warszawę (28. miejsce). Warszawa i Kraków to jedyne polskie miasta uwzględnione w rankingu.


Według zapowiedzi firm outsourcingowych działających w Krakowie, do końca 2010 roku zwiększą one zatrudnienie o około 1/3. Obecnie w Krakowie i najbliższych okolicach funkcjonuje około 40 firm tego typu, w których w sumie pracuje 16 tys. osób.

Kraków jest największym skupiskiem tego typu firm w kraju, gdzie pracuje 40 proc. wszystkich zatrudnionych w sektorze. Zdecydowana większość, bo 92 proc. pracowników posiada wyższe wykształcenie, a średnia ich wieku wynosi 28 lat.

Źródło: PAP

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0