Październik miesiącem targów pracy

KPWTylko w październiku będą miały miejsce aż 3 imprezy na których pracodawcy mogą zareklamować swoje miejsca pracy i pozyskać pracowników. Jakie to wydarzenia?

1. Targi Pracy Monsterpolska.pl

8 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędą się Targi Pracy Monsterpolska.pl Keep Poland Working. W imprezie udział weźmie ok. 30 najbardziej poszukiwanych na rynku pracodawców, m.in.: KPMG Sp. z o.o., Hewlett Packard, Makro Cash and Carry Polska S.A., Bayer Sp. z o.o, Nestlé Waters Polska S.A. i wielu innych. Na targach wystawcy zaprezentują aktualne oferty pracy oraz przedstawią informacje o przebiegu procesów rekrutacyjnych.

Organizowane targi pracy są polską edycją międzynarodowej, niekomercyjnej inicjatywy firmy Monster. W tym roku, w Europie odbędzie się 16 imprez z cyklu „Keep Europe Working“, natomiast w Stanach Zjednoczonych pod hasłem „Keep America Working“ odbyło się już 140 spotkań. Projekt ma na celu ułatwienie kandydatom znalezienie atrakcyjnej pracy w czasach spowolnienia gospodarczego, a firmom – pomóc w skuteczniej rekrutować pracowników.

Wśród wystawców zaprezentują się wiarygodni pracodawcy, poszukujący zarówno pracowników wykwalifikowanych, jak i kandydatów chcących zdobyć doświadczenie w pierwszej pracy.

Dwa tygodnie przed targami zostanie uruchomiony serwis internetowy im dedykowany, gdzie kandydaci znajdą aktualne oferty pracy i będą mogli wybrać najbardziej interesujące z nich. Aktywna konwencja targów umożliwi zwiedzającym odbycie kilku rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi pracodawcami w ciągu jednego dnia.

Podczas polskiej edycji targów nie zabraknie dyskusji panelowych z udziałem ekspertów, które odbywać się będą w sali zwanej Monster Theatre. Odwiedzający targi będą mogli m.in. dowiedzieć się jak wyróżnić się spośród innych kandydatów i jak najskuteczniej pozyskać wymarzoną pracę.

Rejestracja uczestników rozpocznie się w Internecie dwa tygodnie przed imprezą. Dla pierwszych trzystu osób, które zarejestrują swój udział w targach Monster przygotował nagrody do odebrania w dniu imprezy.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Targi czynne będą w godzinach 10.00-19.00.


TPGP2. Internetowe Targi Pracy GazetyPraca.pl


19-25 października 2009 roku odbędzie się kolejna, już VII edycja Internetowych Targów Pracy organizowanych przez największy serwis rekrutacyjny GazetaPraca.pl.

Pod adresem www.TargiPracy.Gazeta.pl użytkownicy będą mieli okazję odwiedzić stoiska pracodawców z całej Polski oraz zapoznać się z najświeższymi ofertami pracy.

Platforma targowa umożliwia pracodawcom pełną prezentację firmy, jej wartości oraz najważniejszych podejmowanych przez nich inicjatyw wyróżniających ich na rynku. Każdy pracodawca może umieścić na swoim internetowym stoisku materiały informacyjne, promocyjne, artykuły specjalistyczne, zdjęcia oraz pliki audio i video. Poprzez możliwość publikacji dowolnej liczby ofert pracy, pracodawcy mają szanse na szerokie dotarcie do najlepszych kandydatów.


otk13. Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to planowana jako coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej inspirująca ogólnopolskie i lokalne inicjatywy środowisk doradców zawodowych na rzecz wspomagania drogi do edukacji, zawodu, pracy i kariery.

Ogólnopolski Tydzień Kariery odbędzie się w dniach 5–11 października w całej Polsce. Adresatami i docelowymi odbiorcami OTK są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery. Inicjatywa ta skierowana jest zarówno do zainteresowanych uczniów (dzieci i młodzieży), studentów, jak i osób dorosłych.

Pracodawcy również mogą zgłaszać swoje inicjatywy promujące ich markę na rynku pracy.

Zobacz kto i jakie akcje już zgłosił w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.targipracujpl 4.  Wirtualne Targi Pracy Pracuj.pl

Od 19 do 23 października, już po raz dziesiąty, odbędą się Wirtualne Targi Pracy portalu Pracuj.pl.

Na stronie www.targi.pracuj.pl osoby poszukujące pracy bądź nowych wyzwań zawodowych, bez konieczności wychodzenia z domu będą miały okazję dowiedzieć się nieco więcej o firmach jako pracodawcach. Każda z firm, uczestników Wirtualnych Targów Pracy Pracuj.pl, przygotowała kompleksową prezentację, zawierającą oprócz ogłoszeń rekrutacyjnych także dane dotyczące przebiegu rekrutacji, warunkach zatrudnienia oraz ofercie pozapłacowej dla pracowników. Część pracodawców uzupełniło profile o filmy wideo – nieocenione źródło informacji o atmosferze panującej w firmie i przyszłych współpracownikach. Tradycyjnie także uruchomione zostaną czaty, podczas których poszukujący pracy będą mogli zadać pracodawcom nawet najbardziej dociekliwe pytania.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0