PoMASUJ się w pracy

massageNa zachodzie to już norma. W trakcie pracy grupa biznesmenów udaje się na lunch ……i masaż zmęczonych lędźwi, spiętej szyi czy barków. Od kilku lat przybywa zwolenników takiej, aktywnej przerwy w Polsce.

Jak pokazują najnowsze wyniki ogólnopolskiego  badania Ergotest.pl  2009 pozornie lekka praca biurowa jest przyczyną  wielu dolegliwości. 89 proc. osób pracujących przy komputerze uskarża się na bóle pleców i karku, co piąty z nich ma ból nadgarstków. Z wiekiem jest coraz gorzej. Wielogodzinne przesiadywanie za biurkiem powoduje przeciążenia kręgosłupa, stawów i mięśni, co  prowadzi do poważnych schorzeń. Złe samopoczucie pracowników i ich problemy z koncentracją przynoszą firmom olbrzymie straty!

Tymczasem, wystarczy zafundować sobie 15 minut masażu, by zmniejszyć szkodliwe skutki codziennego  siedzenia przed komputerem. Od kilku lat przybywa zwolenników  worksite, czyli masażu biurowego. Polecany jest on szczególnie osobom poddanym dużej presji i nadmiernemu, nie rozładowanemu stresowi.  Masaż wykonywany jest przez ubranie bez potrzeby rozbierania się, stosowania olejków czy kremu do masażu. Nie wywołuje uczucia skrępowania nagością i może odbywać się wszędzie.  Wystarczy specjalne krzesło, fachowo zwane Prestige-reh i trochę wolnego miejsca. Poprawa samopoczucia  jest natychmiastowa. Taka forma relaksu nie dezorganizuje rytmu pracy; po 15 minutowym seansie masażu pracownik jest odprężony i z nowym zapałem wraca do wykonywanych zadań. Podczas zabiegu masażyści udzielają wskazówek,  jak  prawidłowo siedzieć i  poprawić  ergonomie miejsca pracy.

Pogląd ten, zdają się podzielać polskie firmy, które pomimo kryzysu coraz częściej decydują się na masaże dla pracowników w swoich  biurach.  Profesjonalnie przeprowadzony masaż redukuje stres,  obniża ciśnienie i poprawia odporność. Odprężenie pozwala lepiej się skoncentrować i z zapałem wrócić do pracy. Lepsze samopoczucie umożliwia pełniejsze funkcjonowanie zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Taki masaż to inwestowanie w profilaktykę zdrowia, która pozwala zaoszczędzić firmie wielu wydatków i problemów związanych z leczeniem oraz nieobecnością pracownika w firmie.  Przez samych pracowników często określany jest mianem: najbardziej motywującego, pozapłacowego systemu motywacyjnego.

Adam Wrzesiński
www.worksite.pl
.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0